Talas Belediyesi ve hayırsever iş birliği ile düzenlenen ‘Engelli Araçları Teslim Töreni’ gerçekleştirildi.

Düzenlenen törene AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Anadolu Ortopedik Engelliler Derneği Genel Başkanı Efdal Özkartal, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Törende konuşma yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, böyle bir programa ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek şunları söyledi: "Hem duygusal hem de sevinçli bir gündeyiz. 4 yıl önce engelli araç kullanan bilhassa akülü araç dediğimiz aracı kullanan kardeşlerimizin, çok mağdur oldukları bir konuyu tespit ettik.

Talas Program

Bu araç sonuçta bir yerde arıza yapabiliyor. En lüks dediğimiz araçlarda arıza verebiliyor. Ancak onun sürücüsü bir taksiye atlayarak, gideceği yere gidebiliyor ama engelli kardeşim, olduğu yerde kalıyor. Bilhassa hanımefendiler. Bu bir eksiklik. Kayseri’de tamir yapan yok.

Kayseri'de ki Bu Sergiyi Görenler Hayran Kalıyor Kayseri'de ki Bu Sergiyi Görenler Hayran Kalıyor

 Bir tane özel sektör vardı, o kardeşimizde olay yerine gitmiyordu. Kendisine gelen araçları yapıyor. Atölyemizin bir bölümünü çevirdik. ‘Burası engellilerin kullandığı akülü araçların tamirat yeri’ dedik. Buraya 2 usta aldık. Birde ticari araç temin ettik.

Talas Progrm2

 Ticari aracımız sadece bu iş ile ilgili görevlendirildi. Şimdi aracı bozulan engelli kardeşim, telefon ediyor. Bizim ekibimiz anında gidiyor. Orada tamir yapılırsa yapılıyor.

Yapılmıyorsa engelli kardeşimin arabasını alıyor, kendisini de alıyor. Kendisini evine, aracıda atölyeye getirip, yapıyor. Yaptıktan sonrada yeniden araçla engelli kardeşimizi buluşturuyor. Bu Kayseri’de hem ilk oldu hem de çok güzel bir hizmet oldu" diye konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek