Tokat'ta meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem, Kayseri'de de şiddetli bir şekilde hissedildi. Kocasinan ilçesi Mevlana Mahallesi'nde bulunan Ferdi Yakupoğlu'na (47) ait evde hasar meydana geldi.

Kayseri Hasar 2

Evin duvarında çatlamalar meydana gelirken, Ferdi Yakupoğlu, risk altındayız diyerek, "Bugünkü depremde evim bayağı bir hasar görmüş. Dükkanımı kapatarak geldim buraya. Yani, evim şu an oturulacak bir halde değil. 5 tane çocuğum var. Şu an risk altındayız” dedi.

Kayseri Hasar 3

‘Ne Yapacağımızı Şaşırdık’

Bildirim yerlerini, AFAD'ı aradık diyen Yakupoğlu, “Salonumda, oturma odalarımda, mutfakta, girişlerimde komple şu an çatlaklar oluştu. O yüzden de AFAD'dan bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Şu an risk altındayız. 5 tane çocuğumla, eşimle ne yapacağımızı şaşırdık. Evimin halini gelip, görsünler. Ne yapmamız gerekiyorsa onu yapalım. Deprem sırasında eşim ve çocuklarım evdeydi. Ben marketteydim. Eşim bana telefon açarak dışarı çıktıklarını söyledi. Evim şu an bu halde" diye konuştu.

TSK’dan Askerlere Sosyal Medya Yasağı Geldi! Uymayanlara Ceza Var TSK’dan Askerlere Sosyal Medya Yasağı Geldi! Uymayanlara Ceza Var

Kayseri Hasar 4

Kayseri Hasar 5

Kaynak: DHA