Nüfusun artması ile birlikte yeni yerleşim yerlerinin çoğaldığı ve içme suyu kullanımını arttırmak hedefi doğrultusunda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Tomarza'ya 3 milyon 500 bin TL maliyetli temiz içme suyu yatırımı gerçekleştirildi.

Tomarza'ya 3 Milyonluk Yatırım!

Bu kapsamda KASKİ, Tomarza'nın Şiraz, Pusatlı ve Karamuklu mahallelerinde yeni yerleşim yerlerine temiz içme suyu temini için 3 milyon 500 bin TL maliyetli toplamda 2 bin 800 metre yeni boru hattı çalışmalarını sürdürüyor.

Tomarza'ya 3 Milyonluk Yatırım!

Vatandaşların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda projeler gerçekleştireceklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Tomarza ilçemizde altyapımızı güçlendiriyoruz. Şiraz Mahallemize 850 metre 63’lük polietilen ve Pusatlı Mahallemize 450 metre 63’lük polietilen borularla toplam 1300 metre içme suyu hattı imalatı gerçekleştiriyoruz. 

Tomarza'ya 3 Milyonluk Yatırım!

Vali Gökmen Çiçek’in Destekleriyle Tomarzalı Öğrencileri Anıtkabir’i Ziyaret Etti Vali Gökmen Çiçek’in Destekleriyle Tomarzalı Öğrencileri Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Hem yeni yerleşim yerlerine su ulaştırıyor hem de ekonomik ömrünü tamamlamış şebeke hatlarımızı yeniliyoruz. Diğer yandan Karamuklu Mahallemizde ise devreye alınan içme suyu sondajını aktif hale getirerek depo ile bağlantısını yapıyor mahallemizde altyapımızı daha da güçlendiriyoruz. İş kapsamında 800 metre 10 ATÜ 110’luk OPVC ve 700 metre 16 ATÜ 110’luk OPVC borularla 1500 metre sondaj terfi hattı imalatı gerçekleştiriyoruz. İlçemizin tamamında altyapı ile ilgili ihtiyaç önceliğine göre de çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

Tomarza'ya 3 Milyonluk Yatırım!

Kaynak: DHA