Kayseri merkezli 10 ilde çevrim içi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele kapsamında eş zamanlı olarak düzenlenen “SİBERGÖZ-22” operasyonlarında 2 si kadın 14 şüpheli yakalandı. Çocukların müstehcen görüntülerini mesajlaşma uygulaması üzerinden para karşılığı satan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Kayseri'de Kahreden Olay! Kazayla Torununu Öldürdü Kayseri'de Kahreden Olay! Kazayla Torununu Öldürdü

Whatsapp Image 2024 02 23 At 14.56.05

Eş Zamanlı Operasyon

Çocuklara yönelik müstehcen ürünlerin ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanma suçlarının önlenmesine yönelik Kayseri merkezli Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Sakarya, Samsun ve Van olmak üzere 10 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Whatsapp Image 2024 02 23 At 14.56.03 (2)

Mesajlaşma Uygulaması Kullandılar

Ayrıca, şüpheliler tarafından "Telegram" isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu ve çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirilerek görüntülerin satın alındığı tespit edildi.

Whatsapp Image 2024 02 23 At 14.56.04 (1)

Yüzlerini Kapattılar

Şüphelilerin Kayseri Adli Tıp Kurumunda muayeneleri yapıldı. Çıkışta basın mensuplarını gören şüpheliler görüntülenmekten çekinerek yüzlerini gizlemeye çalıştı. Elleri kelepçeli olan şüpheliler yüzlerini kapatmak için kıyafetlerini kullandılar. Bazıları da yüzlerini gizlemeye gerek bile duymadı.

Editör: Ahmet Bolat