Körük köyünde düzenlenen geleneksel şenlikler kapsamında, vatandaşlar dün oynanan Türkiye-Gürcistan maçını traktör üzerine kurdukları bir televizyondan izleyerek A milli takıma destek verdiler. Köy halkı ve gurbetten gelen vatandaşlar, birlik ve beraberliklerini pekiştirmek amacıyla düzenlenen şenlikte bir araya geldi. Şenlik, çeşitli etkinliklerle dolu bir şölen havasında geçti.

Vfdhth (1)

Körük Köyü Derneği Başkanı Hakan Görmüş, bu yılki şenliğe ayrı bir renk katmak için A Milli Takım'ın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası F Grubu ilk maçını köy meydanında birlikte izlemeyi önerdi. Görmüş, bu amaçla traktör kasasına bir televizyon kurarak Türkiye'nin Gürcistan'ı 3-1 mağlup ettiği maçı halka izlettirdi. Karşılaşma büyük bir heyecana sahne oldu ve köy halkı milli takımın galibiyetiyle sevinç yaşadı.

Ghtyj (1)

Sezon Açılışını Kayserispor Değil, Kayseri Şeker Yapacak Sezon Açılışını Kayserispor Değil, Kayseri Şeker Yapacak

Şenlik, maç sonrası da coşkulu bir şekilde devam etti; köy halkı davul-zurna eşliğinde halay çekerek milli takımın başarısını kutladı. Köy halkından Tufan Görmüş, A Milli Takımın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda finale yükselmesini umduklarını belirterek, "Bugün traktör üzerine kurduğumuz televizyonla maçı hep birlikte izledik, milli takıma destek olduk"

Kaynak: İHA