A Milli takımımız EURO 2024 Avrupa şampiyonasında işini son maça bıraktı. Avrupa Şampiyonasına çok iyi bir giriş yapan Türkiye, Arda Güler. Mer Müldür ve Kerem Aktürkoğlu'nun golleriyle ilk maçtan 3-1'lik skorla galip ayrıldı. Vincenzo Montella'nın gürcistan ve Portekiz maçlarındaki ilk 11 tercihleri ise çok konuşuldu. Turnuvanın 2. maçında Portekiz karşısına ilk maça göre çok farklı bir ilk 11'le çıkan montella sahadan ağır bir skorla mağlup ayrılınca eleştiri oklarını üstüne çekti.

Jmujm (1)

Kayserispor O Kulübü Satın Alacak mı? Başkan Son Noktayı Koydu! Kayserispor O Kulübü Satın Alacak mı? Başkan Son Noktayı Koydu!

19'luk Arda Yok 40'lık Ronaldo Var

Arda Güler, Kenan Yıldız ve Mert Müldür gibi turnuvanın ilk maçında parlayan futbolcuları yedek oturtması ülke basınında çok konuşuldu. Portrekiz maçı öncesi 19 yaşındaki Arda Güler'in dinlenmesi lazım diyen Montella, 40 yaşındaki Ronaldo ve 41 yaşındaki Pepe'ye karşı oynadı.

Çekya maçı öncesi Arda Güler'in elinden yeleği alıp Kenan Yıldız'a vermesi ve ardayı toplu Antrenmandan çıkarması sadece Türkiye'de değil Dünyanın dört bir tarafında konuşuldu. Çekya maçı öncesi Türkiye, turnuvadan çok bu olaylarla gündeme geldi. Vincenzo Montella'nın Çekya maçının sonucuna göre koltuğu sallanabilir.

Kaynak: ÖZEL HABER