Özel bir araştırma şirketinin yaptığı anket sonuçları herkesi şaşırttı. Aralıklı olarak anketler yayınlayan şirket, Türkiye’nin farklı konularını gündeme getirirken, çıkan sonuçlar dikkat çekti. 

‘Türkiye’nin en büyük sorunu nedir?’ sorusuna vatandaş ne cevap verdi? Bu sorunu ‘hangi siyasi parti çözer?’ sorusuna ise verilen cevaplar, gündem oldu. Sosyal medyada sıkça paylaşılarak ilgi çeken anket sonuçları, Türkiye’nin esas problemlerini ortaya çıkardı. 

Kayseri’de Silahlı Saldırıda Yaralanmıştı! Vekiller Ziyaret Etti Kayseri’de Silahlı Saldırıda Yaralanmıştı! Vekiller Ziyaret Etti

26 ilde 18 yaş üzeri vatandaşlara sorulan ve 2000 kişinin katılım gösterdiği ankette sonuçlar, dikkat çekiyor. İşte çıkan sonuçlar;

Türkiye’nin En Önemli Sorunu Nedir?
Katılımcılara sorulan soruda en çok verilen cevap yüzde 65,3 ile ‘hayat pahalılığı’ olurken, 2. sırada yüzde 6 ‘mülteciler’, 3. sırada ise yüzde 4,7 ile ‘adaletsizlik’ cevapları yer aldı.
Sıralamada diğer cevaplar ise şöyle;

Türkiye’nin En Önemli Sorununa Vatandaş Ne Cevap Verdi İşte Şaşırtan Sonuçlar (1)

Bu Sorunu Hangi Siyasi Parti Çözer?
Verilen cevaplar sonrası sorulan 2. soruya ise vatandaşlar en çok yüzde 30,9 ile ‘hiçbiri’ cevabını verirken, 2. en çok verilen cevap yüzde 22,4 ile ‘AK Parti’, 3. en çok verilen cevap ise yüzde 20,8 ile ‘CHP’ oldu.
Diğer cevaplar ise şöyle sıralandı;

Türkiye’nin En Önemli Sorununa Vatandaş Ne Cevap Verdi İşte Şaşırtan Sonuçlar (2)

Kaynak: Özel Haber