Tüm Türkiye’nin gündemine oturan Oğuz Acı davasında yeni iddia. Ehliyeti olmadığı halde trafiğe çıkan ve trafik magandalığı yaparken Oğuz Acı’nın ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

DHA Muhabiri Rojda Altıntaş’ın iddiasına göre; Altıntaş, Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur hakkında ulaştığı bilgilere karşılık baskıya maruz kaldı. Muhabir Rojda Altıntaş, yayınladığı görüntülerde Revna Demirören’in şoförünün kendisini arayarak, haberi yapmasını engellediğinin ses kayıtlarını paylaştı.

İstanbul’da 1 Mart 2024 tarihinde, 17 yaşındaki Timur Cihantimur kontrolündeki otomobil, başka bir araçla yarışırken, yol kenarında duran Oğuz Murat Acı’ya çarparak hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Olaydan sonra Cihantimur’un annesi Eylem Tok, oğlunu önce Mısır’a daha sonra ABD’ye kaçırmıştı.

Eylem Tok1

Rojda Altıntaş, Revna Demirören’in şoförü olduğunu söyleyen ‘İlker’ isimli kişinin, Rojda Altıntaş’ı arayarak haber yapmamasını söylediği ses kaydını paylaştı. Telefondaki kişinin,’ Ben Demirören'den Revna hanımın şoförü. Bu Timur'un haberi varmış da basacağım demişsiniz. Rojda Hanım onunla ilgili Cemal, Yıldırım Bey'in küçük oğlu arkadaş, çocukluk arkadaşı, onu bir yayımlamasanız. Ben bir konuşacağım zaten Murat Bey ya da Sinan Beyle bilginiz olsun. Bugün yayınlamayın yarın Revna Hanım ya da Yıldırım bey size döner’ dediği konuşma yayınlandı.

‘Olayın Özeti’

Gazeteci Alican Uludağ konuya ilişkin X isimli sosyal medya platformundan paylaşımda bulundu, Gazeteci Alican Uludağ, ‘Olayın özeti. Eylem Tok'un oğlu Timur Cihantimur, ölümüne neden olduğu Oğuz Murat Aci'ye vurup kaçıyor. Bu olayı haber yapmak isteyen DHA muhabiri Rojda Altıntaş, haber yapmak istiyor. Ancak DHA'nın patronu Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören'in şoförü, Altıntaş'ı arayarak "Cemal, Timur'un çocukluk arkadaşı, haber yapma" diyor. Ertesi gün, Revna Demirören de muhabiri görüntülü arıyor. Sonra ortaya çıkıyor ki o araçta, Demirören çiftinin oğulları Emre Cemal Demirören de var’ dedi.

Timur Cihantimur Eylemö

Ehliyeti Olanlar Dikkat! O Tarihten Sonra Geçersiz Olacak Ehliyeti Olanlar Dikkat! O Tarihten Sonra Geçersiz Olacak

‘Çeşitli Baskılara Maruz Kaldım’

DHA Muhabiri Rojda Altıntaş X isimli sosyal medya platformundan konu ile ilgili açıklamalrda bulundu. Altıntaş, ‘Kamuoyunu yakınen ilgilendiren ‘Eylem Tok’ olayıyla ilgili yeni bilgilere ulaşmam ve yayınlamam girişimleri kapsamında bağlı bulunduğum yayın kuruluşunun patronajı ve sair çevreler tarafından çeşitli baskılara maruz kaldım. Bu noktada aileme yönelik endişelerimden dolayı 8 hafta boyunca sustum. Görüntüleri ses kayıtları dün gece bizzat kendim paylaştım. Bu noktadan sonra işsiz kalmayı göze alarak vicdanen rahat olsam da geç kaldığım için özür dilerim. Genç bir kadın gazeteci olarak korkmadığımı ve gazetecilik faaliyetlerini alternatif yollarla muhakkak devam ettireceğimin altını çiziyorum. Konuyla ilgili tüm girişimlerin kim veya hangi çevrelerden gelirse gelsin Avukatım Mehmet Zengin tarafından kayıt altına alınarak hukuki takibi yapılacaktır’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: ÖZEL HABER