Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kayseri'de de şehir içi toplu ulaşımda yepyeni bir dönem başlıyor. Şehir içi ulaşımda kullanılacak olan Türkiye Kart Porje'siyle birlikte 81 ilde toplu ulaşımda yepyeni bir dönemin başlangıcı olacak. Bu proje ile birlikte tüm toplu taşıma kartları iptal olacak. 

81 İlde Kullanılabilecek Kart

Türkiye Kart Projesi ile birlikte amaç toplu taşıma kullanımını kolaylaştırmak olurken şehirler arası seyahat eden vatandaşların başka bir şehirde kullanabileceği kart önemli bir karmaşaya son vereilmesi bekleniyor.  Türkiye Kart'ın aynı zamanda öğrenci, öğretmen ve engelli indirimleri ile aktarma indirimleri gibi çeşitli avantajları da içinde bulunduracak.

Kredi Kartıda Eklenebilecek

Kayserililer Bu Hizmeti Çok Sevecek! Kesim Noktalarında Olacaklar... Kayserililer Bu Hizmeti Çok Sevecek! Kesim Noktalarında Olacaklar...

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten, yaptığı açıklamada toplu ulaşım kartlarının yeni bir döneme gireceğini ifade etti. Genel Müdür Hakan Gülten, kredi kartlarına da Türkiye Kart özelliği eklenebileceğini ve bu projenin dünyada örneği olmadığını belirtti.

Yıl Sonunda tamamlanacak!

Yeni düzenlemenin, yıl sonuna kadar yüzde 50 oranında kullanıma başlanacağı belirtilirken, aktif olarak kullanılan kartların yerine kullanılacak Türkiye Kart’ın yaygınlaşması durumunda diğer kartlarında zaman içerisinde tamamen iptal edilmesi bekleniyor.

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu