Düzenlenen toplantıya Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başta olmak üzere; Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, UND Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Ergün Bilen ve bir çok firma sahiplerinin katılımıyla yapıldı.

Ömer

Ulaşım Olmadan Ticaret Olmaz 

Toplantıda konuşma yapan Ömer Gülsoy, ulaşımın önemine değinerek; "Ulaşım olmadan ticaret olmaz. Ulaşım olmadan yardım olmaz. Bunun en büyük örneğini 6 Şubat'ta gördük. 6 Şubat' ta herkes seferber oldu, böyle asrın felaketini Allah bir daha kimseye yaşatmasın. Kayseri Odaları olarak emrinizdeyiz, sorunların çözülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"şeklinde konuştu.

Hepimiz UND'nin Bir Üyesi Gibiyiz

Ömer Gülsoy'un ardından toplantıyla ilgili açıklamalarda bulunan Memduh Büyükkılıç, Kayseri'nin birlik ve beraberliğin zirvesinde, hayırsever bir şehir olduğunu belirten Büyükkılıç, "Kayserimiz birliğin ve beraberliğin zirvesinde bir şehir, ekonomide, ihraacatta hakettiği yere gelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üzerimize düşeni yapmak mecburiyetindeyiz" ifadelerini kullandı.
Konuşmalarında "Lojistik Merkezi" projesinden de bahseden Büyükkılıç, "Bizim için önemli olan lojistik merkez, iş birliğini doğru yönetirsek UND'ninde desteğini istiyoruz.

Bu projeyle şehrimize yakışanı yapacağız. Yeri Ankara yolunda hazır, bu projeyle birlikte lojistik alt yapı güçlenecek, iş kapasitesi artacak, ithalat ve ihracat artacak, firmalar arası iş birliği sağlanacak. Bu proje şehrimizin yüz akı olacak. Her sıkıntılı anımızda vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Melikgazi Deprem Kazıları için "Bu Yanlıştan Dönün!" Melikgazi Deprem Kazıları için "Bu Yanlıştan Dönün!"

Hedefimiz Avrupa

UND yönetim kurulu başkanı Şerafettin Aras, "9 Mart'ta yapılacak kurulda Kayseri'de bir çalışma grubu oluşturulmasının istendiğini belirterek şunları kaydettİ:
9 Mart'ta yapılacak kurulda Kayseri'de çalışma grubunun oluşturulmasını rica ediyorum. Seçeceğiniz arkadaşınızın destekçisi olun. Ben çocuklarıma ve torunlarıma onurlu bir meslek bırakmak istiyorum. 2004 yılında çıktığımız bu yol da ilk hedefimiz Avrupa, bunu başarmak inşallah benim yönetimimde olur. Olmazsa da benden sonra ki arkadaşlarıma başarılar diliyorum'.

Muhabir: Ülkü Şimşek