Kayseri’de yaşanan taciz skandalı sonrası tüm Türkiye karıştı. Herkesin konuştuğu olayın ardından ünlü komedyen Şahan Gökbakar’da sessizliğini bozdu. 

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde Suriyeli uyruklu bir göçmenin 5 yaşındaki küçük bir kız çocuğu istismar etmesi olayı şehirde infial yarattı. Kayseri hallkı sokaklara dökülürken Suriyelilere ait araç ve iş yerleri ateşe verildi. Tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran olay sonrası birçok siyasiden açıklamalar peş peşe geldi. Kayseri’de Suriyelilere gösterilen büyük tepkinin ardından Suriye’de de Türk bayrağına ve Türklere ait araçlara saldırılar düzenlendi. 

'Ülkemize Bunu Neden Yaptınız?'

Ünlü isimlerde ülkede yankı yapan bu olaya sessiz kalmadı. Ünlü Komedyen Şahan Gökbakar yaptığı açıklamada  Sığınmacı sorununa değindi. Ünlü komedyenin sözleri bu defa güldürmedi.

“Bu ülkenin bir evladı olarak, net şekilde şunu söylemeliyim” diyen Gökbakar şu ifadeleri kullandı:

Kızılcık Şerbeti Görkem Sevgilisiyle Görüntülendiğini Fark Etmeyince Olanlar Oldu! Kızılcık Şerbeti Görkem Sevgilisiyle Görüntülendiğini Fark Etmeyince Olanlar Oldu!

"Ülkemizdeki "sığınmacı" meselesi bu ülkeyi yok edecek bir sorun. Hem çok kolay bir şekilde iç karışıklık hali alabiliyor (bkn: KAYSERİ), hem de gelecekte TÜRK toplumunun yapısını bozacak ve yıllar içinde yok edecek büyük bir felaket. Soruyorum, ve bir kez daha soruyorum... Ülkemize bunu neden yaptınız? Nasıl yapabildiniz bunu? Acilen bu işe tüm toplum olarak çözüm aramalıyız"

Kaynak: Haber Merkezi