Yaptığı rap şarkıları ve kendine has tarzıyla adından söz ettiren ünlü rapçi Sagopa Kajmer'e yine dini inancı soruldu. Kajmer bu soruya karşı sinirlenerek sert bir çıkış yaptı.

Kayserili Oyuncunun CHP'li Kuzeniyle Pozu Dikkat Çekti! Kayserili Oyuncunun CHP'li Kuzeniyle Pozu Dikkat Çekti!

Ünlü Rapçiye Dini İnancı Soruldu: Cevabı Olay Oldu!-1

Ceza İle Girdiği Polemiklerle Gündeme Gelmişti

Rap müziğinin köklü ve sevilen isimlerinden biri olan Sagopa Kajmer'in yıllar önce çıkardığı rap şarkıları bile hala dilden dile dolaşıyor. Kendisi gibi büyük bir kitle tarafından takip edilen ünlü rapçi Ceza ile polemikleriyle hafızalara kazınan Sagopa Kajmer aynı zamanda kendisi gibi rapçi olan eski eşi Kolera ile de birçok kez gündem olmuştu. Ceza ile dostlukları eskiye dayanan ünlü rapçinin daha sonra aralarının bozulmasıyla yaşadıkları ve şarkılarıyla birbirlerine diss atmaları rap severler tarafından çok konuşulmuştu.

Aralarındaki polemiklerin ardından ünlü rapçi Cezadan Sagopa Kajmer açıklaması gelmişti. Ceza 'Aramızda savaş yok' diyerek Kajmer ile barışmadığını ama aralarında çok büyük sorunlar olmadığını belirtmişti. 

Sagopa Kajmer (1) (1)

Yeniden Soruldu

Sagopa Kajmer bunların yanı sıra bir dönemde dini inancı ile adından söz ettirdi. Sagopa Kajmer, 2018 yılında bir hayranının kendisine sorduğu din sorusuna verdiği 'Yok' cevabıyla gündem olmuştu. Yıllar sonra Sagopa Kajmer'e yeniden dini inancı soruldu.

'Bu Soru Cahilin Sorusu, Bilinçlinin Değil'

Kajmer bu soruya adeta ateş püskürdü: Sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"Dünyada Türkler gibi kimin neye inandığını merak edip soran yok. Takmışlar dine, inanca. Güzel kardeşim sana ne, kime ne? Bunu yapanlar kısıtlı dünyalarında yaşayanlar. Özgür olan insanlar bu soruyu sormuyorlar. Bu soru cahilin sorusu, bilinçlinin değil."

Sagopa Kajmer'in takipçisine verdiği bu yanıt sosyal medyanın gündemine oturdu.

Kaynak: Haber Merkezi