Tabutta Rövaşata, Arkadaşlar İyidir, Behzat Ç., Memleket Meselesi, Eşref Saati, Avcı gibi birçok başarılı yapımda rol alan usta oyuncu Ahmet Uğurlu’dan acı haber geldi. Sanat camiası yasa boğuldu.

Usta Oyuncu Ahmet Uğurlu'dan Acı Haber!-1

Tabutta Rövaşata filminde gösterdiği oyunculuk performansıyla hafızalara kazınan usta oyuncu aynı zamanda Arkadaşlar İyidir dizisinde söylediği replikle uzun süre adından söz ettirmişti. Bir döneme damgasını vuran fenomen dizi Behzat Ç.’de canlandırdığı karakterle de dikkat çeken Uğurlu’dan sevenlerini yasa boğan haber geldi.

‘Hepimizin İlham Kaynağı’

Türk sineması önemli bir değerini kaybetti.  Uzun süredir kanser tedavisi gören Uğurlu hastalığına yenik düştü. Usta oyuncu 71 yaşında hayata gözlerini yumdu. Acı haberi oyuncu Zafer Algöz sosyal medya üzerinden duyurdu.

Usta Oyuncu Ahmet Uğurlu'dan Acı Haber!-2

Algöz duygusal paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Büyük sanatçı, değerli ağabeyimiz Ahmet Uğurlu’yu kaybettik. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin, Çobanbey mahallemizin ilk aktörü.. Hepimizin ilham kaynağı… Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun.. Çok büyük kayıp"

Ünlü Oyuncuya Hakaret Davasından Sonra Bu Kez de Manevi Tazminat! Ünlü Oyuncuya Hakaret Davasından Sonra Bu Kez de Manevi Tazminat!

'Gençlik Kahramanımızdı'

Sanatçının vefatı sonrası paylaşım yapan isimlerden biri de ünlü komedyen Cem Yılmaz oldu. Üzüntüsünü paylaşan Yılmaz, "Çocukluk arkadaşlarım Taner kardeşimin ve Tuna abimin dayısı, Mustafa abimizin abisi değerli büyüğümüz Ahmet Uğurlu abimizin mekanı cennet olsun. Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim. Gençlik kahramanımızdı mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

66586B3Bb9189Cb249514597 (1) (1)

Ahmet  Uğurlu Kimdir?

Ahmet Uğurlu, 2 Ağustos 1952 tarihinde Konya'da dünyaya geldi. Sağlık memuru bir babanın oğlu olan Uğurlu, babasının tayini nedeniyle ilkokul eğitimine Bursa'da başladı. 

Gençlik yıllarının büyük bir kısmı Bursa'da geçen Ahmet Uğurlu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini burada tamamladı.
"Tabutta Rövaşata"daki performansıyla 33. Altın Portakal Film Festivali başta olmak üzere; 1997 Selanik Film Festivali,  9. Ankara Uluslararası Film Festivali, Türk Eleştirmenleri Birliği tarafından da "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne layık görülmüştü.

"Eşref Saati", "Döngel Kârhanesi", "Yol Ayrımı" gibi yapımlarda da boy gösteren Uğurlu, son olarak "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" dizisinde rol aldı. Usta isim, 2017 yılında da oyunculuğu bıraktığını açıklamıştı.

Ahmet Uğurlu aynı zamanda kendisi gibi oyuncu olan Mustafa Uğurlu'nun da ağabeyidir.

Kaynak: Haber Merkezi