Kamboçya’da Vahşice Katledildi

2016 yılında kalp krizi geçirerek ölümün eşiğinden dönen Ufuk Öntürk (52) dünyayı gezme hayalini gerçekleştirmek istedi. Bu arzusuyla yolculuğa çıkan Öntürk 6 yıl önce gittiği Güneydoğu Asya’da Kamboçya'ya yerleşti. Kaldığı pansiyonun sahibi ve çalışanları tarafından bir çekiç saldırısına uğrayan Öntürk vahşice katledildi.

65E2Dffa07038D885269006F (1)

Feci Ölüm: 9 Aylık Hamile Kadın Ezilerek Can Verdi! Feci Ölüm: 9 Aylık Hamile Kadın Ezilerek Can Verdi!

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Devreye Girdi

İzmir'deki yakınları, aldıkları acı haberin ardından Budist inancına göre cenazenin yakılması için vekâlet istendiğini öğrenince, devlet yetkilileriyle temasa geçti. Yakınları, AK Parti İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan'a ulaştı. İnan ise durumu Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a iletti. Kamboçya'daki yetkililerle temasa geçilip Öntürk'ün cenazenin Türkiye'ye getirileceği bilgisi sağlandı. Türk Dışişleri Bakanlığı'nın devreye girmesiyle cenazenin Türkiye'ye getirileceğini öğrenen Öntürk'ün yakınları, İslami usullere göre cenazelerini toprağa vereceklerini belirtip, cinayete karışanların hak ettiği cezayı alması için de yine devletten destek beklediklerini söyledi.

65E2E01207038D8852690075 (1)

Onların İnançları Doğrultusunda Cenazemizin Yakılacağını Öğrendik

Öntürk'ün eniştesi, evli, 3 çocuk babası, besteci ve şarkıcı Deniz Keser (54), kayınbiraderinin ölümü hakkında," Hunharca öldürüldüğünü öğrendik. Büyükelçilik ile irtibata geçtik. Beklememiz söylendi. Orası, Budist bir ülke. Onların inançları doğrultusunda cenazemizin yakılacağını öğrendik. Biz Müslüman ülkeyiz. Dinimize ve geleneklerimize uygun defin işlemini yapmak istediğimizi söyledik. Cenazemizi getirmek istedik. 10 bin dolar gibi büyük meblağ istendi. Ailecek bu rakamı ödeyemeyiz. Dışişleri Bakanlığımıza dilekçeyle müracaat ettik. Sağ olsun Bakanımız Hakan Fidan aracılığıyla iletişime geçildi. Devletimiz araya girerek mağduriyetimizi giderdi. Şu an cenazemizi bekliyoruz. Cinayetle ilgili 6 kişi tutuklanmış. Hak ettikleri cezayı almaları aşamasında da devletimizden yardım istiyoruz" diye konuştu.

Kamboçya'yı İse Sevdi Ve Yerleşmeye Karar Verdi

Ufuk Öntürk'ün ablası, işçi emeklisi Yıldız Eyiçalış (56) ise kardeşinin ölümü hakkında konuşmadan önce daha önce bir kalp krizi geçirdiğini ve 30 saniyeliğine kalbinin durduğunu belirtti. Bundan sonrasının ise hayat dönüşünün başlangıcı olduğunu belirten Eyiçalış “Kamboçya'yı ise sevdi ve yerleşmeye karar verdi. İnsanlarını, yemek kültürünü, havasını, suyunu sevdiğini söyledi. Türkiye'ye dönmek istemiyordu" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA