Düzenlenen program Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Dedebağı, ERÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Aydın, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Ayşe Ak, protokol üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Büyükkılıç Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Bakın Nasıl Bayramlaştı? Başkan Büyükkılıç Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Bakın Nasıl Bayramlaştı?

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek konuşması sırasında İstiklal Marşı'na ve Mehmet Akif Ersoy'a övgü dolu sözlerde bulundu. İstiklal Marşı'nın zor günlerde yazıldığını,tüyleri diken diken ettiğinden ve insanı başka yerlere götürdüğünden bahsetti.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Mehmet Akif Ersoy'un tıpkı İstiklal Marşı'nda ki gibi bir adam olduğunu belirterek "Mehmet Akif Ersoy, aynı İstiklal Marşı’ndaki gibi bir adamdır. Dosdoğrudur. O yüzden ilk çıkardığı dergisinin adı Sırat-i Müstakim’dir.

Anma Vali

Sonrasında ise Sebilürreşad’ı çıkarmıştır. Hepsi doğru yol anlamına gelir. Sadakatlidir, arkadaşları yalan söylediğini ömürlerince görmemiştir. Çünkü bize anlatılan bütün hikayelerinde Mehmet Akif Ersoy’un dürüstlüğü ve doğruluğu üzerinedir. İnsan içerisindeki duyguları ve doğru yaşayışını kaleme dökünce İstiklal Marşı gibi bir şey çıkıyor ortaya " diye konuştu.

İstikal Marşı'nın başlı başına bir şaheser olduğunu ve zor günlerde yazıldığının altını çizen Çiçek sözlerine şöyle devam etti: "İstiklal Marşı zor günlerde yazılmış. Daha savaş kazanılmamış. Askerlerimiz hala cephede. Ancak sanki bugün içinde yazılmış.

Okuduğumuzda bin yıl ötesinden gelen bir tarihi içerisine almış, o zor zamanlardaki Kurtuluş Savaş’ını desteklemiş, bugüne de ışıklar saçıyor. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’nda ‘korkma’ diye başladığı gibi kendisi de hiç korkmamıştır. İstiklal Marşı’mız gerçekten başlı başına bir şaheserdir. İçerisinde öyle sözler var ki hepimizi alıp, başka bir yere götüren, tüylerimizi diken diken eden" ifadelerini kullandı.

Program resim sergisinin ardından sona erdi.

Editör: Ülkü Şimşek