Kayseri’de dün yaşanan taciz olayı ve ardından çıkan olaylarla alakalı olarak Kayserispor Kulübü’nden önemli mesajlar verildi.
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, ‘Kayseri şehri tarihin en eski zamanlarından beri bir çok uygarlığa beşiklik etmiştir. Her köşesi farklı uygarlıkların kalıntılarınını birbiriyle kucaklaştığı Anadolu’Nun en köklü ve en eski yerleşim alanlarından biridir. Selçuklu Devleti, Eratna Beyliği, Dulkadiroğulları, Kadı Burhanettin, karamanoğulları ve Osmanlı Devleti dönemlerini yaşamış, başta Selçuklular dönemi olmak üzere her dönemde farklı etnik grupların birarada yaşadığı önemli bir Türk Kültür Merkezi olmuştur.’ denildi.

2024 Avrupa Şampiyonası'nın En Büyüğü Belli Oldu! 2024 Avrupa Şampiyonası'nın En Büyüğü Belli Oldu!

Kayserispor Acıklama

Devletimizin her şart altında yanındayız 

Açıklamaya şöyle devam edildi, ‘Dün Kayseri’de yaşanan olaylarla alakalı olarak yapılan açıklamada, ‘Eskişehir Bağları semtinde yaşanan hadise sonucunda bir kısım münferit olayların meydana geldiğini akabinde Kayseri Valimiz ve İl Emniyet Müdürümüzün, Milletvekillerimizin, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, Siyasi Partilerimizin büyük gayretleri sonucunda olayların sakinleştirildiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Futbol; ulusların, ülkelerin, insanların hayatında büyük öneme sahip sosyo-kültürel bir olgudur. Futbolun birleştirici gücü, galibiyet veya mağlubiyetle değil halkın birlikte olmasıyla ölçülür. Kayserispor Kulübü olarak her hal ve şartta devlerimizin yanındayız. Herşey Türkiye İçin herşey Kayseri için. Huzula kardeşçe yaşamak için’ denildi.

Muhabir: VOLKAN TÜRKMENOĞLU