Talas belediyesi, yeni dönemde ilk meclis toplantısını Talas belediye başkanı Mustafa Yalçın başkanlığında gerçekleştirdi. Başkan Yalçın meclis toplantısında üyelerle tek tek tokalaşarak hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Yeni dönemdeki ilk meclis toplantısında Mustafa Yalçın, “Yapılan seçimler Talasımız, şehrimiz için hayırlı olsun. İnşallah önümüzdeki beş yıllık dönemde güzel hizmetlere ve projelere imza atacağız. Önceki dönem görev yapan meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Ortalama yüzde 85-90 bandında oy birliğiyle karar almıştık. Çünkü her şey Talas için dedik. Huzurlu bir çalışma yaptık. Şüphem yok ki aynı huzur ve birliktelik Talasımız için devam edecektir. Seçilen meclis üyelerimize tebrik ediyorum” açıklamalarını yaptı.

Talas Meclis

Yönetmeliğe bağlı olarak usul gereği en genç meclis üyesi olan Alaattin Can Akkılınç ve Mücahit Kısmet katipliğe getirildi. Nisan ayının meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantıda 18 gündem maddesi görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.

Karara bağlanan maddelerdeki seçimlere göre meclis başkanvekilliğine; Kemalettin Cengiz Tekinsoy, İbrahim Ata; Meclis Katibi: Osman Kutay Altuntaş, Murat İlhan getirildi.

Komisyonlar ve encümen üyelikleri ise şu şekilde oluştu:

Encümen Üyeliği: Ahmet Tural, Osman Kutay Altuntaş, Selim Gümüz; İmar Bayındırlık Komisyonu: Hami Türkyar, Murat İlhan, Nafiye Aydın Akyüz;

Plan Bütçe Komisyonu: Alaaddin Canıpek, Selim Gümüş, Yaşar Tuğrul Ercan;

Çevre Kültür ve Turizm Komisyonu: Duygu İnce, Müjdat Yılmaz, Turan Bulgurcu, Alaattin Can Akkılınç, Elif Çomuk Turaç;

Gençlik Kadın ve Aile Komisyonu: Emine Timuçin, Müjdat Yılmaz, Hadiye Hakkomaz Şahin, Hülya Yüksel, Elif Çomuk Turaç;

Talas Meclis2

Ticaret ve Sanayi Komisyonu: Harun Ünal, Mehmet Akbulut, Kerem Ekici, Ramazan Bülbül, Murat Özdemir;

Eğitim Spor ve Sağlık Komisyonu: Kerem Ekici, Mehmet Akbulut, Taner Afşar, Mücahit Kısmet, Alaattin Can Akkılınç;

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeliğine: İbrahim Ata; Tarihi Kentler Birliği Üyeliğine: Murat İlhan; Tarım Şehirleri Birliği Üyeliğine;  Alaaddin Canıpek, Selim Gümüş.

Kayseri'de Bir İlk! O Fuara Sayılı Günler Kaldı Kayseri'de Bir İlk! O Fuara Sayılı Günler Kaldı

Ayrıca mecliste 2023 yılı faaliyet raporu ve Sosyal Denge Sözleşmesi için yetki verilmesi onaylandı.

Kaynak: İHA