Melikgazi İlçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor.

Melikgazi Belediyesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde 2 blok 32 adet daire, 3 adet dükkân ve 36 adet daire, 3 adet dükkân için 20 Mart Çarşamba günü kat karşılığı ihale düzenleyecek.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, "Kentsel dönüşümle Battalgazi, Kazım Karabekir, Anbar, Yıldırım Beyazıt ve son olarak da Çorakçılar Mahallesi’nde devam eden çalışmalarla ilçenin çehresi değişti. Kentsel dönüşüm sürecini yerinde dönüşüm modeliyle yönetiyoruz.

Kayseri'de Şehit ve Gazi Çocuklarına Sürpriz! Kayseri'de Şehit ve Gazi Çocuklarına Sürpriz!

İlçemizin daha da güzelleşmesi için kentsel dönüşümde çalışmalarından birini de Yıldırım Beyazıt Mahallesinde yapıyoruz. Fiziki ömrünü tamamlamış gecekondu ve metruk yapılar yıkılarak yerine modern ve yaşanabilir konutların inşa edilmesine yönelik kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Palancıoğlu, “Yıldırım Beyazıt 1. Etap kentsel dönüşüm çalışmaları bitmeye yaklaştı. Yıldırım Beyazıt 2. Etap ihaleleri için anlaşmalar da tamamlanmıştı. Buradaki kentsel dönüşün için Kat karşılığı ihale düzenlenecek.

İhale Melikgazi Belediyesi Encümen Salonu'nda yapılacak. iki ihale de 20 Mart Çarşamba günü saat 13.30 ve 14.00'de düzenlenecek. İhalemize tüm müteahhit firmaların katılabileceği bildirildi.

Editör: Ahmet Bolat