Kumtel'in bir ürünü hakkında Yurt Dışında Daha Ucuza satıldığı Türkiye pazarında ise daha pahalı olduğu ile ilgili iddialar üzerine Kumtel'den açıklama geldi.

Paylaşım yapılan videoya bir çok vatanaş tepki gösterirken Kumtel'den konuya ilişkin açıklama geldi.

Kumtel'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Son zamanlarda bazı sosyal medya mecralarında bir video içeriğinden yola çıkılarak markamız KUMTEL A.Ş ürünleri hakkında yanıltıcı paylaşımlar yapılmaktadır. Markamız ürünlerinin yurt dışı satış fiyatı hakkında  yapılan bu paylaşımlar ile ilgili tüketicilerimize ve tüm kamuoyuna açıklama yapma mecburiyetimiz hasıl olmuştur.

Yerli  üretimle birlikte gün geçtikçe  büyüyerek  dünyanın dört  bir yanında ülkemizi  temsil etmekte; 50  yılı aşkın sektör tecrübemizi onlarca  farklı ülkeyle olan ihracat  ağımızla  her geçen gün daha da ileriye taşıyıp birçok farklı ülkede ürünlerimizi siz değerli tüketicilerimizle buluşturmaya gayret etmekteyiz. Ancak son  günlerde sosyal medyada paylaşılan Gürcistan da bir mağazada HP-1001  kodIu ürünün fiyatıyla ilgili içerik ile toplum nezdinde yanlış bir algı oluşmuştur.

Kayseri de üretilen ve Gürcistan’da  yaklaşik 36O'TL’ye satılan ürünün Türkiye’de 6OO’TL ye satılması başlıklı video içeriğindeki mağazada satışa sunulan HP-1001 kodlu ürünümüz 1OOO Watt  güce sahip olan bir üründür. Videoda bahsi geçen yurt içi satış fiyatıyla kıyas yapılan  ürünümüz  ise LX—7115  kodlu 1500  Watt  güce sahip olan  farklı bir ürünümüzdür.

Gürcistan satışı ve yurt içindeki satış fiyatı karşılaştırılan ürünlerimiz birbirinden farklı olup LX-7115 ve HP-1001 kodlu iki ayri modelimiz karșılaștırılmıștır.

TOKİ 22 Yılda Kaç Konut Üretti? İşte Rakamlar... TOKİ 22 Yılda Kaç Konut Üretti? İşte Rakamlar...

Bununla birlikte video içeriğinden de açıkça  anlaşılacağı üzere gösterilen ürün mağazada önce  59,00  Lari  üzerinden  satışa  çıkartılmış  olup  ardından  satıcı  tarafindan indirime gidilerek indirimli hali olan 29,99 Lari üzerinden satıştayken videosu çekilmiş;  Türkiye’de ki piyasa fiyatına ise yanlış bir kiyas sonucu atıfta bulunulmuştur.

Yukarıda izah etmiş olduğumuz tüm bu nedenlerle  markamıza ait  hem yanlış  bir ürünün kıyaslaması yapılmış hem de indirimli satışı yapılan ürün için yanıltıcı bilgiler verilmiştir.

Müşterileri yanıltıcı bilgi sağlayan kişilere karşı yasal olarak gerekli  adımlar atılacaktır.

Bu çerçevede söz konusu kişilere karşi hukuki sorumluluklarının yerine getirilmesi sağlanacaktır. Bununla  birlikte  üretici  olarak  bizler  satış  kanallarındaki  fiyat  politikalarına  karşı  tarafsız kaldığımızı önemle belirterek; tüm bu hatalı  sosyal medya içeriklerine ve oluşan yanlış algıya rağmen bizlerle birlikte olan, güvenini  kaybetmeyen siz değerli ve bilinçli tüketicilerimize teşekkürü bir borç biliriz." denildi.

Kumtel123

Muhabir: HABER MERKEZİ