Türkiye’nin En Zeki Şehirleri Belli Oldu! Kayseri Kaçıncı Sırada? Türkiye’nin En Zeki Şehirleri Belli Oldu! Kayseri Kaçıncı Sırada?

Kayseri Deniz Postası ekranlarında Gazeteci Azim Deniz’in konuğu olan, Zafer Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Tanrıöven, gündeme ilişkin konular ve yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu. 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin kazanılması durumunda yapılacak projeleri aktaran Zafer Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Tanrıöven “Erciyes’in efradından dairesel bir demir hattı kuracağız. Hem ucuz ulaşım sağlayacağız hem de yatay yapılaşmayı teşvik etmiş olacağız” dedi.” dedi.

'Sığınmacılar Yüzünden Uyuşturucu Sorunu Oldu'

Kentteki yoğun sığınmacı sorunundan bahseden Tanrıöven, “30 yıldır rant iktidarı altında yönetilen ülkemiz, ekonomik yardıma muhtaç halkımız var. Bunların düzeltilebilmesi için aday olduk. Depreme dirençli yapılaşma olmaması ve çevre kirliliği sorunu var bunları çözmek için aday olduk. Hepsine ayrı ayrı projelerimiz var. 26 sayfayı oluşturacak proje hazırladık. Projelerimizin en başında sığınmacı ve kaçakçılar sorunu var. Biz bunu büyük bir problem olarak görüyoruz. Sığınmacılara tüm kapıları kapatacağız. Sığınmacılar yüzünden uyuşturucu sorunu oldu. Birkaç ailenin bir evde oturmasına engel olacağız, çoğunluk olmalarının önüne geçeceğiz. Sahabiye’ye Halep demeye başladılar. Fevzi Çakmak’ta yüzde 20 binin üstünde sığınmacı var Kayseri’de 200 bin civarı sığınmacı var.  Vakıflar ve dernekler sığınmacılara yönelik yardımlar yapılıyor, bunları keseceğiz. Belediyenin verdiği hizmetleri yerli halkımıza ayrı sığınmacılara ayrı uygulama yapacağız. Elektrik, su fiyatlarını ayrı tarifede yapacağız. İlk öncelik sığınmacılara yönelik çalışmalarımız yer alacak” diye konuştu.

'Gençlere Ücretsiz Kart Vereceğiz'

Deprem konusunda yatay yapılanmayı destekleyeceklerini belirten Tanrıöven, “Deprem konusunda çalışmalar yapacağız. Bizim yaptığımız bina yıkılmayacak. Dikey değil yatay yapılanmayı destekleyeceğiz. Parkları, yeşil alanları olan bir şehir haline getireceğiz. Erciyes’in efradından dairesel bir demir hattı kuracağız. Hem ucuz ulaşım sağlayacağız hem de yatay yapılaşmayı teşvik etmiş olacağız. Öğrencilere yönelik, öğrencilere partime iş vereceğiz. Her mahalleye spor alanları inşa edeceğiz. Bu alanlarda atanamayan öğretmenlere istihdam sağlayacağız. Gençlerin uyuşturucuya yönelmesini engelleyeceğiz.  25 yaş altı gençlere ücretsiz kart vereceğiz bu kartla ulaşım spor tesisleri gibi yerleri ücretsiz kullanabilecek” şeklinde konuştu.

Muhabir: Metehan Özgür