Edinilen bilgiye göre, Almanya’da işsizlik maaşı alarak geçimini sürdüren Serkan Ö. isimli bir vatandaş sende ölüm büyüsü var dediği bir kadını kandırarak cin çıkarma bahanesiyle 175 milyon lirasını dolandırdı.

Bir yakının aracılığıyla Serkan Ö. ile tanışan 55 Yaşındaki N.B. ‘eşinin ailesi sana ölüm büyüsü yapmış’ demesiyle etkilendi. Ardından N.B. cin çıkarma seanslarına girmeye başladı.

İddiaya göre, Serkan Ö., N.B.’ye ilaçlı su vererek tüm aile bilgilerini anlatmasını istedi. İlaçlı suyun etkisi ile kendinden geçen kadın aile bilgilerini anlatmaya başladı.

N.B.ye yeni bir telefon veren Serkan Ö. ‘artık sana iyilikte kötülükte benden’ diyerek ölümle tehdit etti. 6 yıl boyunca talihsiz kadın Serkan Ö.’ye 175 milyon Euro’ya yakın para gönderdi.

Pınarbaşı'na Neler Yapıldı Neler? İşte İlçeye Harcanan Rakam... Pınarbaşı'na Neler Yapıldı Neler? İşte İlçeye Harcanan Rakam...

Serkan Ö.’nün yaptığı büyülerle kendisini ve ailesini istese öldürebileceğini söylemesiyle rahatsız olan N.B. verilen ilaçlı suları içmeyerek yaşadıklarını ailesine anlattı.

Durumu öğrenen aile hemen polise başvurdu. Serkan Ö. ve eşi Süreyya Ö. hakkında 62 kez dolandırıcılık suçlamasıyla şikâyette bulunulduğu ortaya çıktı. Çiftin Türkiye’ye kaçtığı öne sürülürken çift hakkında Avrupa’da yakalama kararı çıkartıldı.

Kaynak: Haber Merkezi