Zehir Tacirlerinin Oluşturduğu Yerel Suç Örgütlerine, uyuşturucu madde İmalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 42 ilde ‘NARKOÇELİK-14’ operasyonu düzenlendi. İçlerinde Kayseri'nin de bulunduğu operasyonlarda; 322 kg uyuşturucu madde ve 135 bin adet uyuşturucu hap ele geçirilerek 321 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya X isimli sosyal medya platformundan paylaşımda bulundu. Bakan Yerlikaya yaptığı paylaşımda, ‘Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Halkımızı zehirleyen uyuşturucu tacirleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz milletimizin destek ve dualarıyla kararlılıkla devam edecek. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar! 10 aylık süre içinde Uyuşturucu Madde imalatçılarına, bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik toplam 39 bin 661 operasyon düzenlendik.

Operasyonlarda 121 ton Uyuşturucu Madde, 42 milyon adet Uyuşturucu Hap ve 157 milyon Kök Kenevir ele geçirilerek, 310 bin 639 şüpheli yakalandı. (Uyuşturucu madde satan ve kullanan şüpheliler toplamı) Bunlardan 28 bin 44’ü tutuklandı, 12 bin 554’ü hakkında ise adli kontrol kararı verildi’ dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüklerince; 682 ekip, 2 bin 46 personel, 3 helikopter unsuru ve 44 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla İstanbul, Konya, Şanlıurfa, Manisa, Samsun, Elazığ, Gaziantep, Sakarya, Denizli, Adana, Osmaniye, Sivas, Ankara, Van, Bitlis, Erzurum, İzmir, Mersin, Bingöl, Kırklareli, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Isparta, Malatya, Çorum, Diyarbakır, Balıkesir, Adıyaman, Kırşehir, Ordu, Antalya, Aydın, Muş, Trabzon, Muğla, Kırıkkale, Kütahya, Kayseri, Bursa, Afyonkarahisar, Iğdır ve Kocaeli olmak üzere 42 ilde ‘NARKOÇELİK-14’ operasyonları düzenlendi.

Kayseri’de Oğlunu Bıçaklayan Anne İle İlgili Şok Gelişme! Kayseri’de Oğlunu Bıçaklayan Anne İle İlgili Şok Gelişme!

Emniyet Müdürlükleri çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: HABER MEKEZİ