Kayseri’de Cinayet: Vurulan Gençten Acı Haber Geldi! Kayseri’de Cinayet: Vurulan Gençten Acı Haber Geldi!

İçlerinde Kayseri’nin de olduğu 47 ilde Narkoçelik23 operasyonları düzenlendi. Bu kapsamda 445 uyuşturucu satıcısı yakalandı. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya X isimli sosyal medya platformunda düzenlenen operasyonlara ilişkin paylaşımda bulundu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ‘47 ilde Kurban Bayramı öncesi başlayıp tatil boyunca devam eden; zehir tacirlerinin oluşturduğu yerel suç örgütlerine, uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik düzenlenen 'Narkoçelik-23' operasyonlarında 304,5 kilogram uyuşturucu madde, 96 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 445 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı’ dedi.

Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüklerince gerçekleştirilen operasyonda 912 ekip ve bin 985 personel ile 12 hava aracı ve 13 narkotik dedektör köpeğinin yer aldığını kaydetti. Yerlikaya, operasyon sonucu ele geçirilen uyuşturucu miktarları ve yakalanan zehir tacirleri ile sokak satıcıları istatistiklerini ise il il açıkladı.

13 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla İzmir, Gaziantep, Ankara, Adana, Antalya, Rize, Mersin, Bursa, Konya, Diyarbakır, İstanbul, Şanlıurfa, Kayseri, Kocaeli, Osmaniye, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Muğla, Sakarya, Samsun, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Manisa, Tekirdağ, Van, Batman, Yalova, Amasya, Bolu, Niğde, Şırnak, Balıkesir, Mardin, Bartın, Karaman, Nevşehir, Uşak, Ordu, Trabzon, Adıyaman, Düzce, Edirne, Erzincan, Iğdır ve Sivas olmak üzere 47 ilde ‘NARKOÇELİK-23’ operasyonları düzenlendi.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ