İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ege Denizi’nde yakalanan düzensiz göçmenlerden 7 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X isimli sosyal medya platformundan paylaşım yaparak, Ege Denizi'ndeki Karaada Üzerinde Bir Grup Düzensiz Göçmenin yakalandığını belirtti.

Bakan Yerlikaya, ‘Ada Üzerinden 18 Ve Bölgedeki Balıkçı Teknesinden 1 Düzensiz Göçmen Olmak Üzere Toplam 19 Düzensiz Göçmen Sağlık Durumları İyi Olarak Kurtarılmış, Maalesef 7 Düzensiz Göçmenin Cansız Bedenine Ulaşılmıştır’ dedi.   

Umut Tacirliği Yapılıyor

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Sosyal Medya Hesabından Yaptığı Açıklamada, Umut Tacirliği Yaparak Bebeklerin, Çocukların, Masum İnsanların Ölümüne Neden Olan Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleriyle Mücadelenin Aralıksız Süreceğini İfade Etti. 
   
Bakan Yerlikaya açıklamalarında, ‘bugün izmir çeşme ilçesinde saat 10.47'de Çeşme Karaada üzerinde bir grup düzensiz göçmen olduğu, bölgede bulunan balıkçı teknesi tarafından 1 düzensiz göçmenin denizden alındığı ve denizde düzensiz göçmenlerin olabileceği ihbarının alınması üzerine bölgeye; 4 sahil güvenlik botu, 1 sahil güvenlik helikopteri ve 1 sahil güvenlik dalış timi sevk edilmiştir. sahil güvenlik unsurları tarafından yapılan arama kurtarma çalışmaları neticesinde ada üzerinden 18 ve bölgedeki balıkçı teknesinden 1 düzensiz göçmen olmak üzere toplam 19 düzensiz göçmen sağlık durumları iyi olarak kurtarılmış, maalesef 7 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştır’ dedi.

Bakan Yerlikaya, 1 düzensiz göçmenin bulunması için de arama ve kurtarma çalışmalarının da titizlikle sürdürüldüğünü aktardı.  

Soğanlı Vadisi’nde Acı Olay: Kayalıklardan Yuvarlandı! Soğanlı Vadisi’nde Acı Olay: Kayalıklardan Yuvarlandı!


 

Kaynak: HABER MERKEZİ