Erzincan'ın İliç’de 13 Şubat tarihinde meydana gelen maden faciasında toprak altında kalan bir işçinin cansız bedenine 93 gün sonra ulaşıldı.

Olay,

Anagold Madencilik'in 2010 yılı Aralık ayından itibaren altın üretimi yaptığı Çöpler Madeni'nde 13 Şubat Salı günü saat 14.30 sıralarında toprak kayması meydana gelmişti. Hacmi 10 milyon metreküp olarak hesaplanan bir kütlenin kaydığı belirtilmişti. Maden ocağındaki 9 işçi bu kütlenin altında kalmıştı. İşçilerinden 5’inin cansız bedenine ulaşılmıştı.

Kayseri’de Atatürk Anıtına Saldırmışlardı: Hazreti İbrahim'in Putları Yıktığı Gibi Biz de Yıkmak İstedik Kayseri’de Atatürk Anıtına Saldırmışlardı: Hazreti İbrahim'in Putları Yıktığı Gibi Biz de Yıkmak İstedik

Erzi̇ncan Ililç
  
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, ‘Erzincan İliç’te yaşanan heyelan sonrası toprak altında kalan işçi kardeşlerimizden birinin daha cansız bedenine ulaştık’ açıklamasında bulundu. 
  
Bayraktar, ‘Erzincan İliç’te yaşanan heyelan sonrası toprak altında kalan işçi kardeşlerimizden birinin daha cansız bedenine ulaştık. Acılı ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Toprak altında kalan tüm işçilerimize ulaşana kadar yoğun çalışmalarımıza devam edeceğiz’ ifadelerini kullandı.  

Kaynak: HABER MERKEZİ