Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Oğuz Murat Acı’yı aracıyla öldürdükten sonra annesi Eylem Tok tarafından ABD’ye kaçırılan katil Timur Cihantimur’un yakalandığını açıkladı. 

Kayserililerin Akın Ettiği Mekanda Vatandaşlarla Buluştular! Kayserililerin Akın Ettiği Mekanda Vatandaşlarla Buluştular!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç X isimli sosyal medya platformundan Eylem Tok ve katil Timur Cİhantimur’un yakalandığını duyurdu.

1 Mart tarihinde ehliyeti olmadığı halde trafiğe çıkan ve trafik magandalığı yaparken, yol kenarındaki Oğuz Acı’nın ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Olayla ilgili soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 Mart 2024 tarihinde saat 03.50 sıralarında İstanbul Havalimanından Mısır'a gittikleri tespit edilen anne Eylem Tok hakkında ‘Suçluyu kayırma’ suçundan ve oğlu Timur Cihantimur hakkında ‘Bir kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet vermek’ suçundan yakalama kararı çıkarmıştı. 

Eylem Tok Cihan

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç X isimli sosyal medya platformundan Eylem Tok ve katil Timur Cihantimur’un yakalandığını duyurdu. Bakan Tunç, ‘ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinden bugün aldığımız bilgiye göre Eylem Tok ve Cihantimur Tok ABD’de iade talebimiz kapsamında yakalanmışlardır. Süreci Bakanlık olarak yakından takip ediyoruz’ dedi.

Kaynak: ÖZEL HABER