Serenay Sarıkaya'nın Netflix'te Gündem Olan Dizisi: Partnerleri Olay Yarattı! Serenay Sarıkaya'nın Netflix'te Gündem Olan Dizisi: Partnerleri Olay Yarattı!

Daha önce Survivor'a katılan ve hayranlarına mücadelesini izlettiren ünlü YouTuber Alper Rende, Taliban'ın şeriat ile yönettiği Afganistan'a girmeye çalışırken zorlu anlar yaşadı. Gördüklerini ve yaşadıklarını kayda alan YouTuber, pasaport kontrolü esnasında insanların dövüldüğü anları saniye saniye kaydetti.

Afganistan A Giden Youtuber Alper Rende 16905550 3081 M

Yayınladığı videolarla ve ürettiği içeriklerle geniş bir kitle tarafından takip edilen ve 4 milyondan fazla takipçisi bulunan ünlü YouTuber Alper Rende, şeriat ile yönetilen Afganistan'ın yolunu tuttu. Gittiği her yeri çekip yayınlayarak takipçilerine sunan Alper Rende, bu defa Afganistan'ı ve orada yaşanan hayatı gözler önüne serdi. Pasaport kontrolünde insanların gördüğü şiddeti gizli kamera ile kayda alan fenomen, anlattıklarıyla ağızları açık bıraktı.

Gözlüğüne yerleştirdiği gizli kamerayla kaydetti

Yayınlarda başka hiçbir yerde olmayan bu görüntülerin olduğunu söyleyen ünlü YouTuber, pasaport sırasında polislerin kendilerini kalabalığın içinden alarak sıranın önüne götürdüğünü söyledi. O anları gözlüğe yerleştirilen gizli kamera ile kayda aldı. Kontrol esnasında vatandaşların şiddet gördüğünü ve yaşlı bir kadının yerde yattığını gören Rende, yaşadığı çaresizliği gizleyemedi.

'Sessizce izlemek zorundaydık'

YouTuber, yaşadıklarını ayrıntısına kadar anlattı

Rende, "Şahit olduklarımızı sizinle paylaşmak için tüm süreci gizlice kaydetmeye çalıştık. Ve bu çekimleri yapmak inanın hiç kolay değildi. Tüm bunları sessizce izlemek zorundaydık. Ve kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim" diye konuştu.

'Sınır Kapısında Gördüklerimizi Hala Unutamıyoruz'

Kontrolden geçtikten sonra sözlerine devam eden Rende, "Ben de biraz gerginlik oldu. Sınır kapısında gördüklerimizi hala unutamıyoruz. Yerde yatan bir teyze vardı, ona vurdular. Bir sürü insanı sopayla kovdular. Bize karşı kötü bir tutum olmadı. Yine de bu görüntülerin dünyanın başka bir yerinde olduğunu düşünmüyorum" dedi.

'Burada Kadınların Okuması Yasak'

Kabil'e giden ve kaldıkları otelde sürekli üstlerinin arandığını söyleyen Rende, "1 saattir Kabil sokaklarında geziyoruz ama bir tane kadın yok. Burada kadınlar ya dilenci olabiliyor ya da önceden okudularsa sağlık sektöründe çalışabiliyorlar. Şu an burada kadınların okuması yasak. Mağazalardaki kadın mankenlerin de yüzleri kapalı" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi