2024 yılında ocak ayından itibaren asgari ücret 17002,00 TL oldu. Diğer yıllarda yılda iki kez zam yapılırken bu yıl başka zam yapılmayacağı açıklandı.

Seçimler bitti. Ardından herşeye zamlar başladı. Her günün sabahında yeni zam müjdesiyle uyanıyoruz. Market'e ve pazar'a gittiğimizde sürekli karşılaştığımız zamlar, iliklerimize kadar hissetiğimiz yüksek enflasyon'un hepimiz farkındayız. Ve bu enflasyonun kimse önüne geçemiyor. 

Şimdi diyorlar ara zam olmayacak. Yok öyle birşey! Bu kadar yüksek enflasyonla, her gün yapılan zam ile insanlar nasıl geçinecek? Vatandaş'a üst perdeden bakmak kolay tabi. Bir geçimin nasıl zor olduğunun kimse farkında değil herhalde. Bizler yaşıyoruz ama nasıl yaşıyoruz bilmiyoruz. Buna yaşamak denirse evet yaşıyoruz. Akıllarda hep aynı soru, ay sonu nasıl gelecek? İnsanlar mutsuz ve aç. Artık bunun farkına varın. Gençlerin gelecekten bir ümitleri yok,olamazda böyle bir enflasyonla. Artık hiçbir şeyin ucundan tutamıyoruz. Ellerimizden kayıp gidiyor. Asgari ücret'e ara zam yapılmak zorunda