31 Mart'ta gerçekleşen seçimlerin ardından Kayseri Pınarbaşı ilçesinde Mhp ve CHP itirazları sonucunda iptal edildi. Bir daha ki seçim 2 Haziran'a ertelendi.

Peki seçimlerin tekrarlanması ne kadar doğru? 31 Mart'ta ne yaşanmıştı? 

31 Mart seçimde CHP'nin seçimi yüzde 33,30 oy oranıyla seçimi kazanmıştı. MHP ise yüzde 31,18 oy alan Menduh Uzunoğlu itiraz etti. CHP belediye başkan adayı Deniz Yağan dediğine o gün Baki Ersoy'un seçmenlerin yanına girmek isteyip, selam verip çıkıcam diyerek içeri girmişti. Gerçekten selam vermek miydi amacı yoksa farklı mıydı?  O gün hakimler,başkanlar baskı altında kaldı. 2 Mart seçimlerinde nasıl olacak kim kazanacak herkes merak içerisinde.

Bunca yıl belediye MHP de iken neden şimdi halk CHP ye döndü? Vatandaşlarımız isyanda. Yapılan röportajlarda Pınarbaşı'nın bir ilçe değilde köy olarak kaldığını söyleniyor. Mahallerin bakımsız pis olduğu dile getiriliyor. Yıllardır doğalgaz gelmediğini şimdi seçime son 1 ay kala doğalgaz getirileceği söylendi. Neden bunca yıl olmadı da şimdi oluyor?  Bunlar hep seçimi kazanma çabası olmalı.

Deva partisi belediye başkan adayı Fazıl Demircioğlu'nun açıklamalarında barajımız var suyumuz var kullanamıyoruz. Büyükşehir belediyesi bizden faydalanıyor ama biz  pay alamıyoruz dedi. Kendi imkanları bile kullanamayan Pınarbaşından bahsediyorlar. Bu gerçekten çok üzücü. Diğer bir söylediği ise Pınarbaşında bir terminal binasının bile olmadığıydı. Böyle büyük güzel bir ilçede terminal bina olmaması bir hallice tuhaf.