Vedat Işıkhan ve beraberinde ki heyet TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret eti. Işıkhan, ziyareti sırasında yaptığı açıklamlarda'asgari ücrete zam yok' polemiğini değerlendirdi.

Toplumun alım gücünü belirli bir noktaya çekilmesi gerektiğini belirten Işıkhan, "Enflasyonu durdurmadan, tabiri caizse küpün altını kapatmadan küpün üzerine istediğiniz kadar suyu doldurun, kısacası parayı verin paranın bir hükmü kalmıyor.

 Bunun için biran evvel küpün altını kapatmak lazım. Enflasyonu durdurmak lazım. Ondan sonra da toplumun alım gücünü belirli bir noktaya çekmek lazım. Bu sene 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü programını Bursa’da düzenleyeceğiz.

Kayserili Türkiye ve Dünya Şampiyonu Kuaför O Yarışmada Jüri Oldu! Kayserili Türkiye ve Dünya Şampiyonu Kuaför O Yarışmada Jüri Oldu!

Bu programda ana gündemimiz vergi olacak. Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi almak lazım. İşçiler ocak ayında aldığı ücreti iki ay sonra vergi kesintileri nedeniyle alamıyor. Bununla ilgili bir düzenlemeye ihtiyaç var. Bu işçiyi de memuru da ilgilendiriyor. Sene başında alınan 20 bin lira sene sonunda 16 bin liraya düşüyor. Bunun kabul edilebilir bir tarafı yok" diye konuştu.

Işıkhan'ın TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay'a ziyareti sırasında asgari ücret ileilgiliyaptığı açıklamalar yeni zam geleceğinin habercisi olarak değerlendirildi.

Editör: Ülkü Şimşek