Sanayi ve Teknoloji Bakanı Meehmet Fatih Kacır, Ankara’da düzenlenen Kosgeb'in KOBİ Dijital Dönüşüm Tanıtım Programı’na katıldı. Burada KOBİ’lerin dijital çağa uyum sağlayabilmesinin öneminden bahseden Bakan Kacır, bunu sağlayabilmek için gerekli finansman desteğini KOSGEB aracılığıyla KOBİ’lere ulaştıracağının müjdesini verdi.

Bakan Mehmet Fatih Kacır, KOBİ Dijital Dönüşüm Tanıtım Programı’nın İmalat Sanayisi’ndeki KOBİ’lerin dijital dönüşümünü sağlamak, rekabetçiliğini ve uyumluluklarını artırmaya yönelik hazırlandığını belirtti.
KOBİ’lerin dijital dönüşüm için sağlanan finansman desteğinin üst limitini 20 milyon TL olarak belirlediklerini vurgulayan Bakan Kacır, programın hayata geçirilmesinde KOSGEB, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası’nın olduğunu vurguladı.

İnanılmaz Fiyat Farkı! O Ürün Tarlada 5 Liraya Düştü! İnanılmaz Fiyat Farkı! O Ürün Tarlada 5 Liraya Düştü!

Sanayi ve Teknoloji bakanı Mehmet Fatih Kacır,”KOBİ'lerin dijital dönüşüm yolculuğunda önlerindeki finansman engelini kaldırıyoruz. 300 milyon avroluk bir finansmanı; dijital dönüşüm ihtiyaçlarını tespit eden ve yol haritasını oluşturan KOBİ'lerimizin hizmetine sunuyoruz. KOBİ'lerimize, 20 milyon lira üst limitli, uygun maliyetli finansmana erişim imkanı sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: haber merkezi