Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, akşam saatlerinde sağlık sorunlarını gerekçe göstermiş ve istifa etmişti. Karar ulusal medyada geniş yankı bulurken Özhaseki’nin yerine ise Murat Kurum’un geleceği iddia edildi.

Olayların yaşandığı sırada istifa geldi

Kayseri’de yaşanan olaylarda vatandaşlar sokağa dökülürken hükümete ve mültecilere büyük tepki gösterildi. Olayların yaşandığı sırada Bakan Özhaseki’nin istifa kararı gündeme bomba gibi düştü. Bakan Özhaseki, "Üstlendiğim kutlu görevi sağlık sorunlarım sebebiyle kendi dileğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim." açıklamasında bulundu.

Bakan Koca Istifa

Hazırlıklar Yapılıyor! Binlerce Kayserili O Alanda Toplanacak! Hazırlıklar Yapılıyor! Binlerce Kayserili O Alanda Toplanacak!

Özhaseki’nin istifası sonrası bir Bakanın daha istifa ettiği iddiaları büyük yankı uyandırdı. Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın istifası şok etkisi yarattı. Uzun zamandır istifa söylentileri olan Sağlık Bakan Koca’nın istifa ettiği yerine ise İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun getirileceği öne sürüldü.

Kaynak: ÖZEL HABER