Mesajında yaşlı insanların izim yol göstericilerimiz olduğunu belirten Büyükkılıç, "Her birimizin annesi, babası, anneannesi, babaannesi, dedesi kıymetlisi, emektarı olan ulu çınarlarımızın tek tek ellerinden öpüyor, ahirete irtihal edenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsine minnet duyuyorum, saygıyla, sevgiyle yâd ediyorum. Yaşlı çınarlarımız bizim yol göstericimiz, emektarlarımız, fedakâr, cefakâr canlarımız ve tüm bunlarla birlikte tabi ki bizim dua kaynaklarımızdır.

 Onları sadece böylesine özel günlerde değil her zaman, her an anmak, gönüllerini hoş tutmak bize verdikleri emeklerine asla karşılık gelmez ama belki memnun etmek, gönüllerini almamıza, rızalarını kazanmamıza ve dualarında yer bulmamıza vesile olabilir. Lütfen bunu göz ardı etmeyelim, onları ziyaret edelim, daha dünyada iken, o değerlerimiz yaşarken kadrini, kıymetini bilelim.”

Yaşlı Haftasıı

Başkan Büyükkılıç mesajının sonunda, geride kalan dönemde yaşlı çınarlar için yaptıklarının yanında gelecek dönemde de proje ve faaliyetleri olduğunu duyurarak, “Yakın süreçte emekli ve yaşlılarımızın hoşça vakit geçireceği Emekliler Kafeteryası'nın ilkini Fevzi Çakmak Mahallemizde açmıştık. Sonrasında ise ikinci Emekliler Kafeteryası'nı Belsin bölgemizde hayata geçirdik.

Bu projemizi diğer mahallelerimizde de gerçekleştiriyoruz. Öte yandan Alzheimer Merkezi’mizi hayata geçirerek bu konuda sıkıntı yaşayan yaşlı çınarlarımızı ve yakınlarını gözeteceğiz. Yaşlı vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, sosyal, kültürel, sanatsal etkinliklere katılmalarını teşvik etmek amacıyla Uluçınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezlerimizi de yaygınlaştıracağız. Onlar bizim dua kaynağımız, ne yapsak az diye düşünüyoruz” diye konuştu.

Yola Çıkacak Olanlar Dikkat! Kayseri'de Bugün Hava Nasıl Olacak? Yola Çıkacak Olanlar Dikkat! Kayseri'de Bugün Hava Nasıl Olacak?

Editör: Ülkü Şimşek