Kayseri’de 15 yıldır bina görevlisi olarak çalışan Ferdi Karabacak, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Yeni Türkiye Partisi’nden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. Karabacak,” Adaylığı ile halkın arasındaki eşitliği ve demokrasiyi göstermek istedim. Sadece memur, doktor, iş insanı aday olmaz. Herkesin aday olabileceğini göstermek istedim. ”dedi.

A W172842 04

Adaylığı şaşkınlıkla karşılanan Karabacak, “Belediye başkanları yüksek tabakadan görünebilir ama ben bina görevlisi olarak bu göreve talip oldum.” dedi.

Adaylık Hikayesi Nasıl Başladı! 

Halkın içinde bir birey olduğunu söyleyen Yeni Türkiye Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Karabacak, “Ben 15 yıldır Kayseri’de bina görevlisi olarak çalışıyorum.

A W172842 05

Kayseri'de Şehit ve Gazi Çocuklarına Sürpriz! Kayseri'de Şehit ve Gazi Çocuklarına Sürpriz!

Halkın içinden biri olarak da, bir bina görevlisinin de belediye başkanı adayı olabileceğini hatta kazanarak belediye başkanı olabileceğini düşünerek halkımın da talepleri üzerine bu yola çıkmış bulunmaktayım. Halkımın istek ve taleplerine benim daha hızlı, daha olgun bir dille cevap verebileceğimi düşünüyorum” dedi.
Karabacak, özellikle öğrenciler ve ulaşımla ilgili sorunlara çözüm getirecek projeleri olduğunu belirterek Kayseri’deki mülteci ve sığınmacı sorununa çözüm getireceğini söyledi.

A W172842 03

Ulaşım ve hayat pahalılığıyla alakalı çalışmaları olduğunu iddia eden Ferdi Karabacak, Su giderleri Kayseri gibi bir yerde yüksek faturalara neden oluyor. Kayseri’deki öğrenciler yemek yeme ile alakalı büyük sorunlar yaşıyor.   Öğrencilere daha uygun tarifeli daha güzel ev yemekleri hizmeti sunmak istiyorum” ifadelerini kullandı.
Projelerim Gerçekleşmesi Yüksek Projeler
Projelerini seçimden hemen sonra faaliyete geçireceğini belirten Karabacak, “Halkın gerçek taleplerine cevap vermek istiyorum. Benim aşırı reklam kaygım yok. Belediye başkan adayları çok projeler sunuyorlar ama bunların ne kadarını gerçekleştirebiliyorlar ne kadarı hayatımızda yer alabiliyor bu tartışılır. Fakat benim projelerim gerçekleşmesi yüksek ihtimalli projeler” dedi.

Editör: Ahmet Bolat