İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İl Müftülüğü yanı, Camii Kebir ve Bürüngüz Camii önünde stantlar kuruldu.

Kayseri'de Ulaşıma Zam Gelecek Mi? Kayseri'de Ulaşıma Zam Gelecek Mi?

Açılan stantlar ihtiyaç sahibi vatandaşların elinden tutmak, onların yalnız olmadığını hissettirmek, zekat, fitre ve bağışlar gibi maneviyatı yüksek hedefler içeriyor.

Bu Stantlar Neden Kuruldu? Diyanet Vakfı

Türkiye’de ve Dünya’da bir çok noktada yardıma ihtiyaç duyan insanlar için yardım eli uzatan Türkiye Diyanet Vakfı, bu kapsamda açtığı stantlarla maddi ve manevi yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması için çalışıyor.

Bu Stantlar Neden Kuruldu? Diyanet Vakfı

 Stantların açılmasıyla ilgili bilgiler veren İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “ İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi olarak her yıl olduğu gibi bu sene de Ramazan ayı boyunca TDV zekât, fitre ve bağış standımızı kurduk.

Türkiye Diyanet Vakfımız Dünya’nın dört bir tarafında ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olduğu yardımların bir parçası olarak şu anda Türkiye’mizin bütün illerinde olmak üzere Kayseri’mizde de vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin zekât, fitre ve bağışlarını emin ellerle alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Bu Stantlar Neden Kuruldu? Diyanet Vakfı

Şu anda Kayseri merkezde İl Müftülüğümüz yanı, Camii Kebir ve Bürüngüz Camii’nde açılan standlarımız Arefe gününe kadar açık kalacak. Diyanet İşleri Başkanlığımız 2024 yılı Fitre miktarını 130 TL olarak belirlemiştir. Vatandaşlarımızın TDV Kayseri Şubemiz tarafından açılan standlara zekât, fitre ve diğer bağışlarını bekliyoruz” ifadeleri kullandı.

Telefon üzerinden fitre ve zekat bağışlarını yapmak isteyen vatandaşlar için ‘2177’ SMS yolu ile, TDV sitesindeki online bağış sisteminden ve 0312 416 90 00 çağrı merkezi sistemi ile de bağış yapılabilecek.

Bu Stantlar Neden Kuruldu? Diyanet Vakfı

Muhabir: Ali Yalçıntaş