MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında, gıda ürünlerinde ki ve kırmızı et fiyatlarında ki aşırı fiyat pahalılığını eleştirdi. 31 Mart yerel seçimler öncesi sürekli bu olayların yaşandığını belirten Büyükataman, “Hemen her seçim öncesi milletimizin iradesine ipotek koymak için türlü oyunlarla karşımıza çıkan ekonomik tetikçiler yaklaşan 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesinde yine ortaya çıkmıştır” diye konuştu.

‘Akkışla’da Talanın Bini Bin Para’ ‘Akkışla’da Talanın Bini Bin Para’

‘Ramazan Ayını Fırsat Biliyorlar’

Yaklaşan Ramazan ayını fırsat bildiklerinin altını çizen Büyükataman, “Milletimizin sofrasına göz diken, ekonomi üzerinden Türk milletini terbiye etmeye çalışan fırsatçılar şimdi de yaklaşan mübarek Ramazan ayını ve yerel seçimleri adeta bir fırsat bilmiş, fiyat artışları ve özellikle de kırmızı et fiyatlarındaki fahiş artışlar ile karşımıza çıkmışlardır” dedi.

‘Ekonomik Tetikçiler Kaybetmeye Mahkûmdur’

Devletin gerekli önlemleri aldığını söyleyen Büyükataman, “Ancak Devletimiz gerekli önemleri almıştır.  Tarım ve Orman Bakanlığının hayvancılık politikaları yerinde ve kararlı bir şekilde devam etmektedir. Milletimizin helal sofrasına operasyon çeken ekonomik tetikçiler kaybetmeye mahkûmdur” şeklinde konuştu.

Kaynak: Kurum Bülteni