Kültür ve sanat etkinlikleriyle Kayseri halkını bir araya getiren Büyükşehir Belediyesi, Ramazan'ın ruhuna uygun çocuk etkinlikleri, konserler ve söyleşiler gibi etkinliklere imza attı.

Kayserilerle Keyifli Vakit Geçirdi

Ramazan ayında sahur, iftar ve teravih namazlarında vatandaşlarla buluşan Başkan Memduh Büyükkılıç, Ramazan etkinliklerinde de Kayserililerle bir araya gelmeye devam ediyor. Ramazan-ı Şerif'e özel olarak düzenlenen etkinliklere katılan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayserililere keyifli ve verimli vakitler geçiriyor.

Başkan Büyükkılıç, Türkiye'nin en büyük millet bahçelerinden Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde düzenlenen Ramazan etkinliklerine katılarak vatandaşlarla sıcak ve samimi bir Ramazan akşamı geçirdi. Etkinlikte AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar ve yöneticiler de Başkan Büyükkılıç'a eşlik etti.

Kayseri'de İğne Atsan Yere Düşmez! 3 Kat Artış Kayseri'de İğne Atsan Yere Düşmez! 3 Kat Artış

Büyükkılıç'a Özel Besteler Seslendirildi

Etkinlik alanında müzisyenler tarafından Başkan Büyükkılıç için özel besteler seslendirildi. Başkan Büyükkılıç, müzisyen Harun Kayasandık'tan Halk Ozanı Aşık Veysel'in "Uzun İnce Bir Yoldayım" parçasını seslendirmesini rica etti ve vatandaşlarla birlikte dinledi.

'Nice Ramazan Aylarına Erişmenizi Temenni Ediyorum'

Etkinlikte konuşma yapan Büyükkılıç, "Ramazan ayında da meşru zeminde etkinliklerle, çocuklarımızın güzel anlar yaşaması, sizlerin bu geceyi hatırlama ve eğlenme anlayışıyla huzur içinde daha nice Ramazan aylarına erişmenizi temenni ediyorum. Kadir Gecesi'ne ve bayrama da hep birlikte erişelim" dedi.

Vatandaşlara Karanfil Dağıttı

Başkan Büyükkılıç, etkinlik alanındaki vatandaşlara karanfil dağıttı ve stantlarda satış yapan esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlara da karanfil hediye etti. Etkinlikte Harun Kayasandık'ın konserine katılan Büyükkılıç, müzisyenlere ve orkestra ekibine de karanfil hediye etti.

Etkinliğin sonunda Başkan Büyükkılıç, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Haber Merkezi