Kayseri Sanayi Odası’nda mart ayı meclis toplantısı yapıldı. KAYSO meclis salonunda yapılan toplantıya, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri, disiplin kurulu üyeleri, yüksek istişare kurulu üyeleri ve TOBB Kayseri Genç Girişimciler İcra Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Türkiye ekonomisinin 2023'ün dördüncü çeyreğinde yüzde 4, 2023 yılının tamamında ise yüzde 4,5 oranında büyüdüğünü söyleyerek, Türkiye ekonomisinin, AB ülkeleri arasında en çok büyüyen ülke olduğunu, iç piyasada atılan sıkılaştırma adımları ve küresel sıkılaşma eğilimlerine rağmen pozitif bir büyüme performansını oldukça önemli bulduklarını  söyledi.

K A Y S O 2

Düşük Enflasyon En Önemli Ön Şarttır

Enflasyonla mücadelenin önemine değinen Büyüksimitci, “Sanayi sektörüne verilecek destek, ülkemizin büyüme hızını arttıracak, istihdam artışını destekleyecektir. 2024 yılı için makroekonomideki en önemli konu enflasyon olmaya devam edecektir. Enflasyonla mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürülmesini doğru buluyoruz. Sürdürülebilir bir büyüme için düşük enflasyon en önemli ön şarttır” ifadelerini kullandı.

Bayram Öncesi Altında Yeni Rekor! Bayram Öncesi Altında Yeni Rekor!

‘İş Dünyamızın Önü Açılacak’

Türkiye haziran ayından bu yana uyguladığı makroekonomik politikadan ve enflasyon ile mücadeleden taviz vermedikçe, yatırım iklimi iyileşecek, piyasalara istikrar ve güven hakim olacaktır diyen Başkan Büyülksimitci, “Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi, orta vadeli programı desteklediğimizi buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Programda yer alan yapısal reformların kararlılıkla uygulanması durumunda, iş dünyamızın önü açılacak, yatırım, üretim ve istihdam artacaktır” dedi.

K A Y S O 3

 ‘Sizlerin Verdiği Vergiler, Şehrimize Yatırım Olarak Geri Dönüyor’

Sanayinin ve ticaretin önünü açmamız lazım diyen Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise, “Sanayicimiz ne kadar çok üretim, istihdam, ihracat ve katma değer yaparsa bizler o kadar mutlu oluruz. Çünkü sizlerin verdiği vergiler, şehrimize yatırım olarak geri dönüyor. İnşallah belediye olarak bizler de sanayicilerimizin önünü açmak için gerekli çalışmaları yapacağız. Depremde göstermiş olduğunuz destek ve yardımlarınızdan dolayı sizlere ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Kaynak: İHA