Çoşku içersinde geçen programda Çerkesler Başkan Yalçın'a büyük destek verdi. Sosyal Tesislerde gerçekleşen programa AK Parti Talas İlçe Başkanı Mustafa Kiraz ve MHP Talas İlçe Başkanı Kayhan Saraç’ın yanı sıra teşkilat mensupları, Talas’ta yaşayan çerkesler ve kanaat önderleri katıldı.

Talas’ta Çerkes Nüfusu Oldukça Fazla, Bu Beni Mutlu Ediyor

Programda konuşma yapan Yalçın, Talas'ta ki Çerkes nüfusunun fazla olmasından mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Siz bizi kucakladınız, bir tek davetimize bu kadar insanın gönül gücüyle gelmesi bizi mutlu etti.

Allah sizden razı olsun. Biz sizden razıyız. Nezaket, iyilikseverlik bu topluma mahsus, ben hiç sizlerden aykırılık görmedim. Talas’ta Çerkes nüfusu oldukça fazla, bu da beni hakikaten mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Talas3

Türkiye Yüzyılı İçin Çalışıyoruz

Kayseri'deki Bu Sergi Ramazan Ayında Ziyaretçi Akınına Uğradı Kayseri'deki Bu Sergi Ramazan Ayında Ziyaretçi Akınına Uğradı

Yaşanan her olumsuzluğa rağmen durmadan çalıştıklarının altını çizen Yalçın," Depremdi, koronaydı birçok badire atlattık. Ama buna rağmen çok şükür durmadan çalıştık. Talas özelinde hakikaten birçok iş yaptık.

 Türkiye Yüzyılı için çalışıyoruz, bunu da en çok gençler yapacak. Şimdi geleceğimiz teminat altında olsun, yeni Alper Gezeravcı’lar olsun diye okullar inşa ediyoruz.

 Kütüphaneler yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bunların yanında millet bahçesi yapıyoruz, Zincidere’ye 100. Yıl mesire alanı yaptık. Biz sizin desteklerinizi talep ediyoruz. Allah hepinizden razı olsun" diye konuştu.

Başkan Yalçın Bize Her Zaman Destek Oldu

Daha sonra kürsüye gelen Uzun Yayla Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı İlyas Çetin,Yalçın'ın  her zaman kendilerine destek olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: " Başkanımızın özellikle pandemi döneminde verdiği desteklerden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Sayın Başkanım, bizler sizi seviyoruz, yolunuz açık olsun” diye konuştu.

Talas2

Çetin’in ardından konuşan Birleşik Kafkas Derneği Başkanı Cemil Görücü ise Talas Belediyesi'ni yaptıklarını işlerden dolayı takdir ettiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: " Kıymetli Mustafa Yalçın Başkanımız güzel işlerinizden dolayı sizi takdir ediyoruz. Yolunuz açık olsun" dedi

Konuşmaların ardından Başkan Yalçın’a dernek temsilcileri tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Editör: Ülkü Şimşek