CHP Genel Başkanı Özgür Özel, çeşitli ziyaretler için Eskişehir’e gitti. Burada, ‘Annelerimize ve kadınlarımıza saygı ve şükran anıtı’ açılışını yapan Genel Başkan Özel, ardından partisinin il başkanlığını ziyaret etti.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özel, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde dün ilk imzasını sembolik olarak birlikte Bilecik belediye başkan adayımız Melek Mızrak Subaşı'yla birlikte attığımız bir politika belgemiz var. Biraz önce Eskişehir'deki tüm belediye başkanlarımız ve belediye başkan adaylarımız o belgeye imzayı attılar. Belge toplumun tüm kesimlerine belediye hizmetlerinden eşit yararlanması ilkesinden hareket ediyor” diye konuştu.

Özgür Özelll

Kadın ve Erkeğin Eşit Olacağı Politikalar Üretecekler

Cinsiyet eşitliğine duyarlı olunması gerektiğini söyleyen Başkan Özel, “Belge, politikalarını, projelerini, bütçelerini toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı bir şekilde oluşturacaklarını söylüyor. Kadın ve erkeklerin karar alma süreçlerine dengeli bir şekilde katılımlarının sağlanacağını söylüyor ve diğer yandan da bu belgeyi imzalayan belediye başkanlarımız yaptıkları tüm hizmetlerde, yaptıkları tüm icraatlar da kadın erkek eşitliğini ve eşit temsili kadınla erkeğin toplumda birlikte olmasını gözeterek politikalar üretecekler” ifadelerini kullandı.

CHP’ye Belediyelere Mal Etmek Üzere Bir Çaba İçindeler

Geçtiğimiz  günlerde Afyonkarahisar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında ‘Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç bütün siyasi partilere açık olacak’ diyen CHP Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı Burcu Köksal’ı hedef alan Özel, “Son günlerde maalesef CHP belediyeciliğinin en güçlü yanı eşitlik olduğu halde bazı çevreler, seçim konuşması sırasındaki bir ifadeyi tüm Cumhuriyet Halk Partili belediyelere mal etmek üzerinden bir çaba içindeler” dedi.

Özgür Özel11

AKP’nin Yeniden Sayım Talebi Reddedildi! AKP’nin Yeniden Sayım Talebi Reddedildi!

Herkese Eşit Hizmet Veririz

Sözlerini sürdüren Genel Başkan Özel, şöyle konuştu: “Bu elimizde görmüş olduğunuz malumunuz aylardır hazırlanan ve bugün için imza altına alınması planlanan bir hazırlıktı. Bir kelimesi bile değişmedi. Ancak içinde toplumun tüm kesimlerinin belediye hizmetlerinden eşit yararlanması var. Buradan bir kez daha altını kalın kalın çizeriz, bugün olduğu için de mor şekilde altını çiziyoruz. Kalın bir mor kalemle çiziyoruz. Başta kadın, erkek, cinsiyet eşitliği olmak üzere Cumhuriyet Halk Partili belediyeler karşısındakinin etnik kökenine, mezhebine, siyasi tercihine ve cinsiyetine bakmaksızın eşit hizmet verirler. Bunu imza altına alan, taahhüt altına alan tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz

Kaynak: İHA