CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Afyonkarahisar’da partisinin seçim koordinasyon merkezi açılışına katıldı. Açılışta konuşan CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, “Seçildiğimde, Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç bütün siyasi partilere açık olacak. Onlar bunu söyleyemez, AK Parti’nin adayı bunu söyleyemez. Onlar ancak yaygara koparır, kapalı kapılar ardında pazarlık yaparlar” dedi.

Özgür Özel, Afyonkarahisar’da ki açılış programının ardından Uşak’a geçti. Burada gerçekleştirilen mitingde Burcu Köksal’ın sözlerine atıfta bulunarak, “Afyon'da bir sürçü lisan oldu. Başkanım  ‘siz düzeltir misiniz? dedi. Afyon Belediyesi'nin de Uşak Belediyesi'nin de kapıları, tüm siyasi partilere aralıksız olarak açıktır'' diye konuştu.

Chp1

İsmail Özdemir’den Sert Çıkış: Kimse Bunu Sulandırmaya Çalışmasın İsmail Özdemir’den Sert Çıkış: Kimse Bunu Sulandırmaya Çalışmasın

Sosyal Medya Üzerinden Açıklama Yaptı

Özgür Özel’in konuşmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Köksal, “Ben Suriyeliler amasız fakatsız ve lakinsiz Afyonkarahisar’dan göndereceğim diyorum, AKP mevcut işçileri çıkaracak PKK’lıları işe alacak diyorlar. Ben emeklilere 4 ay doğalgaz ve AFJET konusunda destek vereceğim diyorum. Belediyeyi DEM’lilerle yönetecek diyorlar. Rantsal dönüşüm değil garip gurabaya bedelsiz ev yapacağım diyorum. Gizli kapılar ardında DEM’lilerle görüşüyor diyorlar. Açık ve net Afyonkarahisar’ı DEM’lilerle ve HÜDAPAR’lılarla yönetmeyeceğim. Net” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA