İstanbul Küçükçekmece Kartaltepe'de 3 katlı bina henüz bilinmeyen bir sebeple çöktü. Enkaz altında kalanlar var. Olay yerine çok sayıda itfaiye polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada "02.06.2024 Pazar günü saat 08.40 sıralarında Küçükçekmece İlçesi Kartaltepe Mahallesi Belediye Caddesi ile Geçit Sokağın kesişim noktasında bulunan üç katlı bina çökmüştür. Olay yerine çok sayıda AFAD, arama kurtarma ve sağlık ekibi sevk edilmiştir" denildi.

Son Dakika… 3 Katlı Bina Çöktü, Enkaz Altında Kalanlar Var! 2

Çöken binanın güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde bina, park halindeki araçların üzerine yıkılırken, yoldan geçen belediye otobüsünde de hasar oluştu. Enkazdan bir kişinin kendi imkanlarıyla çıktığı ve ekiplere içeride kalanlarla ilgili bilgi verdiği öğrenildi.

Son Dakika… 3 Katlı Bina Çöktü, Enkaz Altında Kalanlar Var! 1

Enkaz altından toplam 7 kişi yaralı olarak çıkarılırken, ekiplerin kurtarma çalışması sürüyor. Yaralılar ambulanslarla hastaneye sevk edildi. Yaşanan olay sonrası İstanbul Valisi Davut Gül, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu ve ekiplerden konuyla ilgili bilgi aldı. İstanbul Valisi Davut Gül, "Bina 1988 yapımı, patlama tespiti yok, çökme nedeni bilinmiyor" dedi.

Acı Haber Geldi

Adalet Bakanı Duyurdu! Tüm Türkiye’nin Konuştuğu Katil Yakalandı Adalet Bakanı Duyurdu! Tüm Türkiye’nin Konuştuğu Katil Yakalandı

2 kişinin altında kaldığı enkazdan 1 kişinin hayatının kaybettiği öğrenildi.

Kaynak: Haber Merkezi