Kocaeli'nin Körfez ilçesinde meydana gelen olayda Samet Ş., ramazan ayında davul çalmak için görüştüğü Yeniyalı Mahalle Muhtarı Metin Kaplan'ı (40), teklifini reddetmesi üzerine çıkan tartışma sırasında tabancayla vurdu.

İsteğini Reddetti

Körfez İlçesinin Yeniyalı Mahallesi Şehit Mehmet Sokak'ta yaşanan olayda Samet S. ramazanda davul çalma isteğini reddeden mahalle muhtarını tabancasıyla vurdu. Olay gece saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre Samet Ş. 3 katlı bir binada oturan Yeniyalı Mahallesi Muhtarı Metin Kaplan'ın binanın dış kapısına çıktığı zaman yanına geldi. Samet Ş. Muhtar Metin Kaplan'a ramazan ayında davul çalmak istediğini belirtti. Metin Kaplan ise başka mahallede oturduğu gerekçesiyle bu teklifi reddetti.

Muhtarı Vurdu

Reddedilen Samet Ş. ile Muhtar Metin Kaplan arasında sesler yükseldi. Çıkan tartışma üzerine sinirlenen Samet Ş. yanında bulundurduğu tabancası ile muhtara ateş açtı. Vurulan muhtar Kaplan yere yığılırken şüpheli Samet Ş. hızla olay yerinden ayrıldı.

Kayseri Narkotiği Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor! Kayseri Narkotiği Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor!

Şüpheli Aranıyor

Silah sesleri üzerine bina sakinleri dışarı çıktı. Bina sakinleri bacağından vurulduğunu gördükleri Kaplan'ı, otomobille yakındaki özel bir hastaneye götürdü. Sağ bacağından vurulan muhtar, tedavisinin ardından taburcu edildi. Polis ekipleri sokakta ve bina girişinde inceleme yaptı. Şüpheli Samet Ş.'nin yakalanması için çalışmalar başlatıldı. Her yerde aranan şüpheli için çalışmalar sürüyor.

Kaynak: DHA