Demirören Haber Ajansı’ndan iddialara cevap geldi. DHA Genel Mürüdü Celal Korkut, Rojda Altıntaş'ın ATV kazasıyla ilgili iddialarına yönelik açıklamalarda bulundu.

DHA Genel Müdürü Celal Korkut, X isimli sosyal medya platformundan, Türkiye'nin gündemine oturan Oğuz Murat Acı'nın hayatını kaybettiği kaza hakkındaki iddialarla ilgili paylaşımda bulundu. 

Genel Müdür Korkut, 'Kemerburgaz’da Oğuz Murat Aci’nin vefatıyla sonuçlanan ve hepimizi derinden üzen kazayla ilgili DHA muhabiri Rojda Altıntaş’ın iddiaları gündeme gelmiştir. Öncelikle şunu belirteyim muhabirimiz Rojda Altıntaş’ın açıklamaları nedeniyle büyük bir şaşkınlık yaşamaktayım. Kendisi dünden beri telefonlara çıkmamaktadır. Altıntaş, halen bir DHA çalışanıdır ve kendisiyle ilgili herhangi hiçbir işlem yapılmamıştır, yapılmayacaktır' dedi.

Söz konusu olayı ilk yayınlayan medya olduklarını dile getiren DHA Genel Müdürü Korkut, 'DHA olarak Kemerburgaz’daki kazayı ilk andan itibaren takip ettik ve haber yaptık. Söz konusu olay CNN TÜRK, Kanal D, Hürriyet, Milliyet ve Posta’da da sürekli gündemde tutuldu. Kanal D, anne Eylem Tok’un kafedeki özel görüntülerine ulaşarak ilk yayınlayan medya kurumu oldu. CNN TÜRK ise defalarca baba Özer Aci’yi yayına aldı. Yıllarca benim de mensubu olduğum Hürriyet konuyu günlerce manşetten verdi. Hatta Kanal D’nin Taş Kağıt Makas dizisinin bir bölümünde söz konusu olay işlendi. Olayın bu denli kamuoyunda etki oluşturmasının en önemli sebeplerinden biri Demirören Medya’nın konunun üzerine kararlılıkla gitmesi ve fikri takip yapmasıdır' ifadelerini kullandı.

'kaldığı yerden görevine devam etmesini bekliyorum'

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Bu Hatalardan Sonra ATM Kartınızı Yutacak Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Bu Hatalardan Sonra ATM Kartınızı Yutacak

Rojda Altıntaş'a ulaşamadığı için sosyal medyadan duyurduğunu belirten DHA Genel Müdür'ü Korkut, 'Meslektaşım Rojda Altıntaş'ın kayda aldığı telefon görüşmelerinde tam olarak ne yaşadığını ve eğer varsa baskıyı benimle açıkça paylaşmasını beklerdim. Kendisine üzüleceği veya baskı altında hissedeceği bir durum olmadığını, bilakis haberi tüm yönleriyle takip edip yayınlamaya devam edeceğimizi söylerdim. Bir meslek büyüğü olarak kendisine ulaşamadığım için buradan sesleniyorum. Bir an önce iş başı yapıp kaldığı yerden görevine devam etmesini bekliyorum.
Rojda Altıntaş’a ve kamuoyuna duyurulur' dedi.

Kaynak: ÖZEL HABER