Kayseri Adliyesi Kâtibinin Zimmet Davasında Görevsizlik Kararı! Kayseri Adliyesi Kâtibinin Zimmet Davasında Görevsizlik Kararı!

Kayseri'de iftar vakti sağanak nedeniyle kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden  Tesla Model  marka araç yoldan çıkarak refüjdeki ağaca çarparak durabildi. Bir anda yanmaya başlayan otomobil daha sonra büyük bir gürültüyle patladı. 
Sürücü İbrahim Atalay otomobil içerisinde sıkıştı. İtfaiye ve vatandaşlar Atalay'ın aracından içesinden çıkardı.Ambulansla Kayseri Şehir Hastanesine yetişrirlmeye çalışılan sürücü hayatını kaybetti.

Tesla (3)
Türkiye'de ilk Kayseri'de Yaşandı!
Tesla Model Elektrikli Otomobille Türkiye'de yaşanan ilk olay Dünya'da Tesla Model araçların güvenliğini konuşulur hale getirdi. Türkiye'de daha önce Tesla araçlarının karıştığı trafik kazaları medyaya yansıdı. Ancak Kayseri'de yaşanan olay Tesla aracının karıştığı kazada ilk ölümlü olay olarak tarihe geçti.

Tesla (2)
Dünyada İlk Değil
ABD'nin Teksas eyaletinde 2021 yılında meydana gelen trafik kazasında Tesla marka "sürücüsüz seyir" özelliği olan bir aracın yaptığı kazada 2 kişi hayatını kaybetti. Bu olay Dünyada tesla araçın karıştığı ölümlü trafik kazası olarak kayıtlara geçti.

Tesla (1)
2019 Tesla Model S marka araç yüksek hızla karayolunda seyrederken virajı alamayıp ağaca çarptı ve Kayseri'de yaşanan olay gibi sonrasında yanmaya başladı.  Araç içinde hayatını kaybeden 50'li yaşlarındaki iki kişinin, biri önde, biri arkada oturuyordu. Aracın Sürücü koltuğunun ise boş olduğu açıklandı.

haberin detayları için linki tıklayarak daha fazla bilgi alınız...>>>>>>>>>

Editör: Ahmet Bolat