Adana'nın Seyhan ilçesinde yaşayan Doğukan Özkan, Dünyanın düz olduğunu savundu. Düz Dünya Derneği çatısı altında çalışmalarını sürdüren Özkan, iş yerinin bulunduğu sokağın adının ‘Düz Dünya Sokağı’ olarak değiştirilmesi için Adana Belediyesi'ne başvuruda bulundu.

Düz Dünya Plaka

Düz Dünya’ Plakası İle Poz Verdi

2022 yılında Düz Dünya Derneği'nin kapanmasının ardından da Dünyanın düz olduğu iddiasını çevresiyle birlikte sürdüren Özkan, sokağın isminin değiştirilmesi için sokakta düz dünya tişörtleri ve düz dünya plakası ile poz verdi.

Yaklaşık 25 esnafın katılımıyla birlikte belediyeye sokağın isminin ‘Düz Dünya’ olarak değiştirilmesine yönelik dilekçe teslim etti.

Düz Dünya Derneği'nin eski başkanı Doğukan Özkan, 26 yıldır sokakta esnaflık yaptığını belirterek şunları söyledi: 'Biz düz dünyacılar olarak, sokağımıza 'Düz Dünya' ismini vererek hem sokağımızın çekiciliğini artırmayı, hem de esnaflarımız için olumlu bir değişiklik sağlamayı amaçlıyoruz’

Düz Dünya1

Sokağın Adını 'Düz Dünya' Olarak Değiştirmek İstedi

Doğukan Özkan, yaklaşık 25 esnaftan imza topladığını ve sokağa yeni bir isim verilmesi için çaba harcadığını belirterek şöyle devam etti: ‘Esnaf zaten bana güveniyor. Küçük bir açıklama yaparak birçok esnaftan gerekli imzayı topladık. Onlara sokağın adını 'Düz Dünya' olarak değiştireceğimizi söyledim. Bu öneri esnaflarımızı memnun etti ve destek gördü. Bu sokak hem bilinen hem de bilinmeyen bir yer. Biz de bu fırsattan yararlanarak sokağın adını resmi olarak değiştirerek düz dünyacılar için anlamlı bir etkinlik yapmak, esnaflarımızın ve mahallemizin işlerini geliştirmek ve turizme katkı sağlamak istiyoruz’

Düz Dünya 3

‘Dünya’da Bir İlk Olacak’

Kayseri’de Gurbetçiler Bir Yandan İndirim Bir Yandan Çiçekle Karşılandı! Kayseri’de Gurbetçiler Bir Yandan İndirim Bir Yandan Çiçekle Karşılandı!

Sokağa ’Düz Dünya’ ismi verilirse bu durumun dünyada ilk olarak tarihe geçeceğini de savunan Özkan, ‘Bu sadece Türkiye’de değil, dünyada da bir ilk olacak. Buranın adı eğer ’Düz Dünya’ olarak değişirse ilginin daha çok artacağını, bu sokağı bilmeyen insanların bile buraya geleceğini benden önce bölge esnafı da dile getiriyor’ dedi.

Kaynak: ÖZEL HABER