Nevşehir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenle kutlandı. Törene; Nevşehir Valisi Ali Fidan ve Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törende Alman ırkı itaat köpeği ‘Nefes’ te gösteri yaptı. Eğiticisinin tüm komutlarını eksiksiz yerine getiren ‘Nefes’, izleyenlerin beğenisini topladı.

Nefes 3

İtaat köpeği Nefes, eğiticisine kalp masajının yanı sıra, suni teneffüs de yaptı. Nefes'in hünerleri izleyenlerin nefesini kesti. Program sonunda Nevşehir Valisi Ali Fidan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu temsili olarak, 3. Sınıf öğrencisi Esmanur Eroğlu’na devretti.

Kayseri’de Böyle Vahşet Görülmedi! Ayakları Kesilmiş Halde Bulundu! Kayseri’de Böyle Vahşet Görülmedi! Ayakları Kesilmiş Halde Bulundu!

Nefes 4

Temsili Vali Esmanur Eroğlu “Bu özel ve anlamlı günü bize armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum. Tüm dünya çocuklarının da bu anlamlı ve özel gününü tebrik ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: İHA