Kayseri’de O Parti Topyekün İstifa Etti! Kayseri’de O Parti Topyekün İstifa Etti!

Dervişoğlu, kamuda tasarruf paketi kapsamında yaptığı açıklamalarda şunları söyledi; "Kamuda gereksiz harcamanın ve israfın boyutları ne düzeydedir ki kamuda tasarruf paketi hazırlıyorsunuz? Söylediğiniz tasarruf paketine Cumhurbaşkanı’nın ve Cumhurbaşkanlığı teşkilatının harcamaları dahil midir? Yoksa itibardan tasarruf olmaz inancınızın gereği Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı teşkilatı tasarruf tedbirlerinden muaf mı tutulmaktadır" diye konuştu.

Kamuda tasarruf yapılcaksa önce günlük harcaması 20 milyonun üstüne çıkmış olan Cumhurbaşkanlığı sarayının bütçesini sınırlayın diyen Dervişoğlu sözlerine şöyle devam etti; "Tasarruf mu istiyorsunuz? Kamu Özel İş Birliği Projelerinde yandaş şirketlerinize verdiğiniz talep garantilerini yenileyin. Hem bizden hem de devletten çıkan milyarlarca liranın vatandaşın cebinde kalmasını sağlayın.

Tasarruf mu istiyorsunuz? Kur Korumalı Mevduat denen ve servet transferlerinden başka hiçbir anlamı olmayan bu millete yüz milyarlarca liraya mal olan aymazlıktan vazgeçin. Velhasıl, elinizi bu fakir milletin cebinden çıkarın beyler' dedi.

Kaynak: haber merkezi