Kayseri İncesu'da O Gelenek Devam Ediyor! 4 Bin Kişiye Dağıtıldı! Kayseri İncesu'da O Gelenek Devam Ediyor! 4 Bin Kişiye Dağıtıldı!

Sosyal Güvenlik Kurumu, emeklilere yönelik oluşturulan yeni hizmeti resmi hesabından duyurdu.

Emekliler artık kendileri için yapılan özel duyuruları Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) internet sitesinden kolaylıkla öğrenebilecek. Emeklilere özel yapılan indirimler ve fırsatlara yeni yapılan hizmet üzerinden ulaşabilecek.

SGK resmi site üzerinden ve sosyal medya hesapları üzerinden emeklilere yönelik hizmetlerin duyurulması için kurulan siteyi duyurdu. Kurumun yaptığı duyuruda, ‘Türkiye Yüzyılı Emektarlarımızın ‘Emekli Dijital Kimlik Kartı’ hazır. Emeklilerimize özel yapılan indirimler ve birçok fırsatlara ‘http://emekliler.gov.tr’ adresi üzerinden erişebilirsiniz’ ifadeleri yer aldı.

SGK'nin paylaşımında ‘emekliler.gov.tr internet sitesi ve YouTube adresi üzerinden ‘dijital kimlik kartı’nın nasıl oluşturulacağına ilişkin videoya da yer verildi.Buna göre, emekliler, oluşturulduktan sonra PDF çıktısı alınacak dijital kimlik kartı üzerindeki QR kodla kendilerine özel indirimlerden faydalanabilecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ