Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan emeklilerin bayram ikramiyesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vatandaş, bayram ikramiyesinin ne zaman yatacağını araştırmaya başladı.

Her yıl düzenli olarak yılda 2 defa olmak üzere ödenen bayram ikramiyeleri yüzde 50 artarak 3 bin TL olmuştu. Bu yıl ilk ödeme Ramazan Bayramından önce yatırıldı. Kurban Bayramı ikramiyesinin ne zaman yatacağı vatandaş tarafından araştırılıyor.

Emekli Ikramiyesi

Emeklileri ekonomik olarak değil sosyal olarak da güçlendireceklerini belirten Bakan Işıkhan, ‘Emeklilerimiz bizim için çok değerli, kıymetli. Yaklaşık 22 yıllık iktidarımızda emeklilere yönelik çalışmalara tanıklık ettiniz. Son dönemde gündemde tutulan tartışmalar dolayısıyla bu yaptıklarımız görülmeyebiliyor. Emeklileri sadece oy deposu olarak gören, seçimden seçime hatırlayan, oy devşirmek için emeklilerimiz hakkında her türlü yalana yanlışa başvuran muhalefetin aksine biz emeklilerimizi her anlamda eskisinden daha iyi hale getirdik. Bundan sonra da hizmetlerimizi sürekli geliştirmeye ve emeklilerimizi sadece ekonomik olarak değil sosyal olarak da güçlendirmeye devam edeceğiz’ dedi.

Kayseri’de İkinci El Araçlarda Yaprak Kımıldamıyor! Kayseri’de İkinci El Araçlarda Yaprak Kımıldamıyor!

İkramiye Ödeme Takvimi Ne Zaman Yayınlanacak?

Emeklinin Bayram ikramiyesi ile ilgili konuşan Bakan Işıkhan, ‘Öncelikle bayram ikramiyelerini 3 bine yükselttik, takvimlendirme çalışması devam ediyor. İkramiyeleri bayramdan önce vereceğiz. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yakın zamanda takvim açıklanacak’ dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ